Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Suriye'de 1200 Yıllık Kilise Bulundu

Palmira Tarihi Eserler ve Müzeler Dairesi Başkanı Velid El Esad, 8'inci yüzyıla ait kilisenin, başkent Şam'ın 245 kilometre kuzeydoğusundaki Palmira kentinde Suriyeli ve Polonyalı arkeologların yaptığı kazı sırasında bulunduğunu açıkladı.

CNN Türk
Suriye'de 1200 Yıllık Kilise Bulundu

Palmira Tarihi Eserler ve Müzeler Dairesi Başkanı Velid El Esad, 8'inci yüzyıla ait kilisenin, başkent Şam'ın 245 kilometre kuzeydoğusundaki Palmira kentinde Suriyeli ve Polonyalı arkeologların yaptığı kazı sırasında bulunduğunu açıkladı. Suriye'de bulunan en büyük kilise olduğu sanılan binanın temelinin 47'ye 27 metre genişliğinde, sütunlarının 6 metre uzunluğunda, ahşap tavanın 15 metre yüksekliğinde olduğu, kilisenin avlusunda bir amfi tiyatronun bulunduğu belirtildi.

Kilisenin kuzeyi ve güneyinde, vaftiz, dini törenler, dua ve diğer ibadetler için kullanıldığı sanılan iki odanın bulunduğu kaydedildi.

Suriye'de antik dönemin önemli dini ve ticari merkezi olan, UNESCO tarafından 1980 yılında Dünya Mirası Listesi'ne alınan Palmira, I'inci yüzyılın ortalarında kervanların geçiş güzergahı üzerinde, Pers İmparatorluğu ve Akdeniz kıyısındaki Romalıların ve Fenikelilerin limanları arasında, Roma İmparatorluğu kontrolünde bir şehir konumundaydı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/suriyede-1200-yillik-kilise-bulundu_64597.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!