Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Suudilerden İstanbul’a 1.3 Milyar Dolarlık Sağlık Kenti

Suudi Arabistan’da sağlık sektörünün en büyük kuruluşlarından Saudi-German Hospital’in CEO’su Makarem S. Batterjee, 1.3 milyar dolara İstanbul’da bir sağlık kenti kurmayı planladıklarını açıkladı. Batterjee, projeyi Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da desteklediğini belirtti.

Hürriyet Gazetesibr/> Suudi Arabistan’da sağlık sektörünün en büyük kuruluşlarından Saudi-German Hospital’in CEO’su Makarem S. Batterjee, 1.3 milyar dolara İstanbul’da bir sağlık kenti kurmayı planladıklarını açıkladı. Batterjee, projeyi Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da desteklediğini belirtti.

SAUDİ-German Hospital CEO’su Makarem S. Batterjee, İstanbul’da bir sağlık kenti kurmayı planladıklarını, bunun 1.3 milyar dolarlık bir yatırım olacağını kaydetti. Batterjee, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) Türk ve Suudi işadamlarına verdiği yemeğin ardından soruları yanıtlarken, İstanbul’da, Avrupa ve Ortadoğu’yu birleştiren mega kent olacak bir sağlık kenti kurmayı planladıklarını bildirdi.

ÇOK KONFORLU:
1.3 milyar dolarlık yatırımın hem çok rekabetçi bir hizmet anlayışına sahip hem de çok konforlu olacağını ifade eden Batterjee, "Bu sağlık kentinin dünya çapında büyük bir başarı yakalayacağına inanıyoruz" dedi. Yatırımın ne zaman başlayacağı sorusuna da Batterjee, "Başbakan Erdoğan ve Türk hükümeti ile bu konudaki görüşmelerimiz sürüyor. İnşallah bir sonraki görüşmemizde bu yatırımın ne zaman başlayacağını değil ne zaman biteceğini sorarsınız" karşılığını verdi. Batterjee, sağlık kentinde 15 hastane, tıp fakülteleri, fitness merkezleri, sağlık oteli, ayrıca kimya fabrikaları kuracaklarını, sağlık kentinin medikal turizm açısından da önemli bir merkez olacağını belirtti ve "burada, metrosuyla, ulaşımıyla tam teşekkülü hizmet verilecek" dedi.

ERDOĞAN DESTEKLİYOR:
Batterjee, Türk şirketleriyle ortaklık planlarının olup olmadığının sorulması üzerine de "Bu yatırım doğrultusunda Türkiye’de adını şimdi açıklayamayacağım bazı ailelerle, bankalarla ve İslam Kalkınma Bankası ile görüşmelerimiz sürüyor" dedi. İstihdam konusundaki soru üzerine Batterjee, sağlık kentinde, Orta Doğu’dan, Avrupa’dan ve Türkiye’den yaklaşık 30 bin kişinin istihdam edilmesinin beklendiğini söyledi. Türkiye’de tıp fakültesi kurmanın bazı prosedürler gerektirdiğinin hatırlatılması üzerine de Batterjee, "Biz de zaten bu yüzden Türk hükümeti ve Başbakan ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Türk hükümeti ve Başbakan Erdoğan bu projenin en büyük destekçisi... Başaracağımıza inanıyorum, ümit ediyorum" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/suudilerden-istanbula-1-3-milyar-dolarlik-saglik-kenti_47556.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!