Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tarihi Kemeraltı Gece de Açık Kalsın

Kemeraltı Çarşısı esnafı, alışveriş mlerkmezlerine (AVM) karşı “pazar günü de açığız” kampanyasından sonra şimdi de işyerlerinin gece de hizmet vermesi için harekete geçti. Çarşı esnafı, turistlik bir kentin göbeğindeki işyerlerinin, akşam hava karardıktan sonra kepengini indirmesinin ne kente ne de esnafa faydasının olacağını belirti.

Hürriyet EGE
Tarihi Kemeraltı Gece de Açık Kalsın

STRONG>Kemeraltı Çarşısı esnafı, alışveriş merkezlerine (AVM) karşı “pazar günü de açığız” kampanyasından sonra şimdi de işyerlerinin gece de hizmet vermesi için harekete geçti.

İzmir’de bir tarafandan ekonomik kriz diğer tarafanda AVM’lerle boğuşan Tarihi Kemeraltı Çarşısı esnafı geçen hafta işyerlerini pazar günü de açmak için kampanya başlattı. Esnaf bununla yetinmeyip, bu kez tarihi Kemeraltı Çarşısı’ndaki dükkanların geceleri de açık kalması için çalışma başlattı. Bu kampanyanın öncülüğünü, turizimde çarşının göz bebeği mekanlarından Tarihi Kızlarağası Hanı esnafı başlattı. Çarşı esnafı, turistlik bir kentin göbeğindeki işyerlerinin, akşam hava karardıktan sonra kepengini indirmesinin ne kente ne de esnafa faydasının olacağını belirti. Esnaf, gece alışverişlerinde, yüzde 20 indirim uygulayacaklarını dile getirdi.

Kızlarağası Hanı Yönetimi Başkanı Fidan Var, “İzmir bir turizim kenti. Tarihi Kemeraltı Çarşısı, İzmir’in hem ticarette, hem de tarihi değerleri ile kalbi durumunda. Fakat bu kalp işlevini tam olarak yerine getiremiyor, doğru kullanılamıyor. Hava karardıktan sonra çarşıdaki dükkanlar kapanıyor. Gündüz olan canlılık gece yerine ölü bir görüntüye bırakıyor. Komşumuz Yunanistan’da, Atina’daki çarşılarda yaşam neredeyse 24 saat sürüyor. Asıl hareketlilik gece yaşanıyor. Kampanyamız hedefine ulaşırsa gece alışverişlerinde yüzde 20 indirim yapacağız” dedi.

Fidan Var, çarşının gece yeterli ışıklandırma olmadığı için karanlığa gömüldügünü belirterek, “Gece çarşıdan geçmek cesaret ister. Çarşının büyük bölümü karanlık, yeterli ışıklandırma yok. Bu sorunu mağaza ve dükkanlarda çalışanlar fazlasıyla yaşıyor. Hava kararınca çantası alan çekip gidiyor. Ayrıca gece güvenlik sorunu da var. Biz elimizi taşın altına koyarak geceleri de açmak için esnaf arasında kampanya başlattık. Bunada her çarşı esnafnının destek olamasını bekliyoruz. Eğer Çarşımız ışıklandırılırsa, özel güvenlik sorunu halledilirse, esnaf gece geç vakte kadar dükkan açacak.  Hem İzmirliler hem de kente gezmeye gelen, otellerde kalan turistler, gece eğlenme ve alışveriş yapma imkanı bulacak” diye konuştu.
 

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-kemeralti-gece-de-acik-kalsin_76734.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!