Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tarihi ve Kültürel Değerler Turizme Kazandırılacak

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, mayıs ayında kültür hamlesi başlatacaklarını söyledi.

Zamanültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, mayıs ayında kültür hamlesi başlatacaklarını söyledi. Bakan Koç, kültür hamlesinde kendilerini Valilikler, Belediyeler ve Sivil Toplum Kuruluşları’nın destekleyeceğini belirtti. Bakan Koç, tarihi ve kültürel değerleri turizme kazandıracaklarını söyledi.

Şanlıurfa’da turizm etkinliklerine katılmak üzere Diyarbakır’a eşi Şadiye Koç ile birlikte gelen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Diyarbakır askeri havaalanında bir açıklama yaptı. Bakan Koç, hamle kapsamında ilk etapta Diyarbakır, Van, Sinop, Manisa ve Edremit’te bir dizi açılış ve etkinlikler düzenleyeceklerini anlattı.

Kısa bir süre önce Bakanlar Kurulu’nda kabul edilen proje kapsamında, Siirt’in Ziyaret Beldesi’nde bulunan Veysel Karani türbesini, bu ayın son haftasında yapacakları kültürel çalışmalarla turizme kazandıracaklarını anlatan Bakan Koç, aynı hafta içererisinde Van’da bir takım çalışmalar başlatacaklarını söyledi.

Bakan Koç, nisan ayının son haftasında Sinop, Edirne, Balıkesir, Bursa ve Diyarbakır başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinde çok sayıda kültürel etinlik düzenleyerek yerli ve yabancı turistlerin gelmesini sağlayacaklarını ifade etti. Koç, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin gelişmiş ve zengin kültürel mirasa sahip illerinden biri olan Diyarbakır’da bulunan tarihi surların dünyada sadece uzaydan görünen tek sur olduğunu hatırlattı. Diyarbakır tarihi surların tamirinin bu yıl da devam edeceğini belirten Bakan Atilla Koç,”Çin Seddi’nden sonra dünyanın en büyük suru ünvanı Diyarbakır tarihi surlarına ait. Bu yüzden onarımı hemen bitmeyebilir. Çünkü surlar çok büyük.” şeklinde konuştu.

Diyarbakır’ın hava alanı sorununa değinen Bakan Koç,”Bunu haziran ayında valilerin de katılacağı toplantıda gündeme alacağız. Buranın havayolu sorununu çözmemiz gerekir” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-ve-kulturel-degerler-turizme-kazandirilacak_25464.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!