Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tariş Arsasına Yapılacak Otele Başkan da Karşı Çıktı

TARİŞ’in Kuşadası merkezindeki 10 dönümlük arazideki yüzde 73’lük hissesini satın alan Türk, İngiliz, Arap ve İtalyanlar’dan oluşan konsorsiyumun, buraya 15-16 katlı kule şeklinde bir otel yapacağını açıklamasına, turizmciler, siyasetçiler, mimarlar ve sivil toplum örgütlerinden sonra, Başkan Fuat Akdoğan da tepki gösterdi.

Hürriyet Ege/Latif Sansürb>TARİŞ’in Kuşadası merkezindeki 10 dönümlük arazideki yüzde 73’lük hissesini satın alan Türk, İngiliz, Arap ve İtalyanlar’dan oluşan konsorsiyumun, buraya 15-16 katlı kule şeklinde bir otel yapacağını açıklamasına, turizmciler, siyasetçiler, mimarlar ve sivil toplum örgütlerinden sonra, Başkan Fuat Akdoğan da tepki gösterdi.

Kuşadası’nın en merkezi yerindeki arsanın satışını basından öğrendiğini bildiren Akdoğan, şunları söyledi: "Bu arsayla, mülkiyeti belediyemizin olan arsayı birleştirerek üzerine tesisler yapacaktık. Bu arsa Kuşadası şehir merkezinde kalan tek boş alandır. Kuşadası Belediyesi olarak bu arsa üzerinde bizim projelerimizin dışında proje yapılamaz. Burası imar planında yeşil alan görünmektedir. Bu arsayı kim alırsa alsın imar durumunu değiştirmek gerekir ki, bu da meclisin alacağı kararla olur. O nedenle mümkün değildir. Kuşadası halkı bu oldu bittiye seyirci kalamaz. Belediye olarak sonuna kadar bu karara direneceğiz. Alıcıları ve Tariş yönetimini de uyarmak istiyorum. Bu işten yol yakınken vazgeçsinler paralarına ve zamanlarına yazık."

http://www.yapi.com.tr/haberler/taris-arsasina-yapilacak-otele-baskan-da-karsi-cikti_55942.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!