Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tartışmalı Toprak Yasası’na Kabul

ABD şirketi Kargil’e af getirdiği gerekçesiyle tartışmalara neden olan Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu, Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi.

NTV
1


BD şirketi Kargil’e af getirdiği gerekçesiyle tartışmalara neden olan Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu, Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Meclis Genel Kurulu’nda günlerce süren tartışmaların ardından Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu’nda değişiklik öngören 8 maddelik kabul edildi. Yasa, ABD şirketi Kargil’e af getirdiği gerekçesi ile tartışma yarattı. 5 iş gününde görüşmeleri tamamlanan kanun nedeniyle Genel Kurul’da gergin dialoglar yaşandı.

DYP Milletvekili Ümmet Kandoğan, düzenlemenin Başbakan’a talimat verilerek hazırlandığını öne sürdü. Eleştirilere yanıt veren Tarım Bakanı Mehdi Eker, “Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na hiç kimse talimat veremez” dedi.

Oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Ali Dinçer’in uyarılarına rağmen iddialara yanıt vermeye devam eden Bakan Eker’in mikrofonu kapatıldı. Bu sırada CHP milletvekilleri Eker’i sıra kapaklarına vurarak protesto etti.

Yasa ile gerekli izni almadan tarım dışı kullanılan arazilerin her metrekaresine 5 YTL ödenme koşulu ile izin verilecek.

Yasa çıktıktan sonra bir yıl içinde müracaat edilecek, işlemler ise 2 yılda tamamlanacak. Tarım arazisi vasfından çıkarılan araziler kuruluşların isteği doğrultusunda vasfını değiştirecek

http://www.yapi.com.tr/haberler/tartismali-toprak-yasasina-kabul_49745.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • bu da kanun mu daha başka cıkardıklarını da sesiz sedasız yürürlüge koymadılar mı? YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!