Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Taş Ocağına Yargı Freni

Ankara 13. İdare Mahkemesi, çevre ve halk sağlığı üzerinde telafisi imkansız zararlara neden olduğu gerekçesiyle Elmadağ İlçesinde işletilen taş ocaklarının faaliyetlerinin durdurulmasına karar verdi.

yapi.com.tr
Taş Ocağına Yargı Freni

ANKA'nın haberine göre, halk Elmadağ İlçesinde faaliyet gösteren taş ocaklarının çevreye ve yöre halkının sağlığına verdiği zarar verdiği gerekçesiyle bu ocaklara tepki göstermişti. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanlığı tarafından, ÇED (Çevresel Etki Değerlendirmesi) raporunun iptali talebi ile Ankara 13.İdare Mahkemesi’nde açılan davada mahallinde keşif yapılmasına karar verilmişti.

Bilirkişinin raporlarına istinaden ÇED raporunun yürütülmesi ile taş ocağı faaliyetlerinin durdurulmasına karar verildi. Kararda, “taş ocakları faaliyetlerinin çevre ve halk sağlığını üzerinde telafisi imkansız zararlara neden olduğu, faaliyetlerin bölgede tarım ve hayvancılığı bitireceği, yöre halkının sağlıklı yaşamlarını sürdürme imkanlarının kalmayacağı vb. tespitler ile taş ocaklarına ilişkin ÇED Raporunun hukuka aykırı olduğu” tespitlerine yer verildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tas-ocagina-yargi-freni_120115.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!