Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tasarruflu Ampül için Piyango TEKFEN'e Vurdu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın enerji verimliliğine yönelik başlattığı bilinçlendirme kampanyası çerçevesinde, vatandaşlara kasım ayından itibaren Tekfen'in üreteceği 2 milyon 800 bin adet ampül dağıtılacak. Elektrik İşleri Etüt İdaresi (EİEİ) Genel Müdürü Kemal Büyükmıhçı, Devlet Malzeme Ofisi'nin (DMO) bir ihale açarak ampül temin

Referans Gazetesi
Tasarruflu Ampül için Piyango TEKFEN'e Vurdu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın enerji verimliliğine yönelik başlattığı bilinçlendirme kampanyası çerçevesinde, vatandaşlara kasım ayından itibaren Tekfen'in üreteceği 2 milyon 800 bin adet ampül dağıtılacak. Elektrik İşleri Etüt İdaresi (EİEİ) Genel Müdürü Kemal Büyükmıhçı, Devlet Malzeme Ofisi'nin (DMO) bir ihale açarak ampül temin ettiğini belirterek, "İhaleyi Tekfen şirketi kazandı" dedi.

Büyükmıhçı, kampanya çerçevesinde ilk etapta 10 ilde ampul dağıtılacağını, ancak daha sonradan kampanyanın genişleterek 81 ilde hayata geçirileceğini söyledi. Büyükmıhçı, önümüzdeki günlerde, okullara da dağıtılmak üzere DMO'nun yeni bir ampül alım ihalesi gerçekleştireceğini kaydetti. Büyükmıhçı, Maliye Bakanlığı'ndan bu kampanya kapsamında kullanılmak üzere 10 milyon YTL'lik bir bütçe temin edildiğini de ifade etti.
    
Her ilden bir ilçe seçilecek

Referans'ın sorularını yanıtlayan EİEİ Genel Müdürü Büyükmıhçı, DMO'nun gerçekleştirdiği ihale kapsamında Tekfen'in 2 milyon 800 bin kompakt floresan yani tasarruflu olan ampülleri kasım ayının son haftasında teslim edeceğini açıkladı. Büyükmıhçı, bu ampüllerin vatandaşlara dağıtımını ise Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş'nin (TEDAŞ) üstleneceğini ifade etti. Her ilden kura yöntemiyle bir ilçe seçileceğini ve bu ilçelerde ampüllerin dağıtımının yapılacağını kaydeden Büyükmıhçı, önceliğin dar gelirli vatandaşlara verileceğini dile getirdi.

Kemal Büyükmıhçı, DMO'nun yeni bir ihale açarak 2 milyon tasarruflu ampül daha alacağını ve bunların bilinçlendirme kampanyası çerçevesinde 81 ildeki 2 bin ilköğretim okuluna dağıtılacağını ifade etti. Ampüllerin sayısından çok etkinliğinin öncelikli olduğunu vurgulayan Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürü, kampanya kapsamında farklı çalışmaların da hayata geçirileceğini anlattı. Büyükmıhçı, kasım ayının sonu itibariyle enerji verimliliği ve enerji tasarrufu konularında bilinçlendirmeye yönelik bir reklam kampanyasının da hayata geçirileceğini hatırlatarak, bu konuda da medya ile işbirliği yapılacağını dile getirdi. Büyükmıhçı, Maliye Bakanlığı'ndan bu kampanya için temin edilen 10 milyon YTL'nin henüz az bir kısmının harcandığını da ifade etti.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/tasarruflu-ampul-icin-piyango-tekfene-vurdu_64011.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!