Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TAV'a 60 Milyon Dolarlık İslami Kredi

Tepe-Akfen-Vie Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. (TAV), HSBC liderliğinde 10 bankadan oluşan bir konsorsiyumla 60 milyon dolar tutarında İslami finansm

Dünyab>Tepe-Akfen-Vie Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. (TAV), HSBC liderliğinde 10 bankadan oluşan bir konsorsiyumla 60 milyon dolar tutarında İslami finansman sendikasyon kredisi sağladı.
TAV'dan yapılan açıklamaya göre, İslami bankacılık kurallarına uygun Murabaha yöntemiyle düzenlenen 26 ay geri ödemeli sendikasyona ilişkin anlaşma, HSBC Bank Plc.'nin Londra'daki merkezinde dün imzalandı.

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde yürütülen genişletme çalışmalarının finansmanında kullanılacak sendikasyonda, HSBC Bank A.Ş.'nin 6 milyon dolar pay aldığı bildirildi.

Sendikasyon katılımcıları arasında, Family Finans Kurum A.Ş., Kuwait Finance House K.S.C., Melli Bank Plc., The Arab Investment Company S.A.A., British Arab Commercial Bank Limited, Emirates Bank International PJSC, Esbank AG, Faisal Islamic Bank of Egypt ve National Bank of Pakistan yer aldı.

Kapasite 20 milyona çıkacak

TAV Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur, yaptığı açıklamada, sendikasyonun uluslararası finans piyasalarının TAV'a olduğu kadar Türk ekonomisine olan güvenini yansıttığını belirtti.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nin Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı olduğuna işaret eden Kantur, "Sağlanan bu sendikasyon ile bu kapıyı daha da genişletecek ve Türk insanının daha büyük gurur duyacağı ulusal bir değere dönüştürecek olmanın heyecanını yaşıyoruz" dedi.

HSBC Grubu Kurumsal Bankacılık, Yatırım Bankacılığı ve Para Piyasaları İcra Direktörü Stephen Green de, "HSBC'nın, Türkiye'nin altyapı yatırımlarına ve ekonomisine katkılarının sürekliliğini temsil eden TAV sendikasyonu, aynı zamanda Türk sanayisini destekleme doğrultusundaki kararlılığımızın da bir göstergesidir" dedi.

HSBC Bank A.Ş. Kurumsal, Ticari ve Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Özkaya da, Türkiye'de reel sektörün finansmanı konusunda her geçen gün daha fazla sorumluluk aldıklarını kaydetti.

Yıllık 14 milyon yolcuya hizmet verebilecek kapasitede tasarlanmış olan Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nin kapasitesinin, genişletme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte yıllık 20 milyona çıkarılmasının planlandığı bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tava-60-milyon-dolarlik-islami-kredi_3611.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!