Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tavukçu Deresi’nde Sel Baskınları Tarih Oldu

Tavukçu Deresi’nde Sel Baskınları Tarih Oldu

ibb.gov.tr
1 Tavukçu Deresi’nde Sel Baskınları Tarih Oldu

ağan her yağmurun ardından yaşanan sel baskınlarını İstanbulluların kaderi olmaktan çıkarmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi İSKİ, Tavukçu Deresi ıslah çalışmalarının 1. kısmını söz verilen tarihte tamamladı. Açılış töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un problemlerini birer birer çözdüklerini belirterek, “Hedefimiz, İstanbul’u dünyayı etkileyen, dünyanın takip ettiği yeniden bir yıldız yapmaktı. Son iki yılda başarıyla gerçekleştirilen organizasyonlarla İstanbul adını dünyada başarıyla söz ettirdi. Geçen yıl İstanbul’da uluslar arası çapta 37 kongre yaptı ve bu yıl inşallah kongre turizminde 1.lige çıkacağız. Dünyayı yönlendiren yatırımcılar da İstanbul’u tercih ediyor” dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak İstanbul’u planlanmış, modern bir kent haline dönüştürmek için İMP’yi (İstanbul Metrapoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi) kurduklarını ve bunun İstanbul için bir milat olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, şöyle konuştu; “Göreve geldiğimizden itibaren yaşam alanlarındaki su, doğalgaz ve altyapı gibi yatırımlara büyük önem verdik. İSKİ Genel Müdürümüze İstanbul genelinde susuz ve altyapısız yer kalmaması talimatını verdim ve İSKİ benim dönemimde pek çok ilçe ve beldede çok ciddi yatırımlar yaparak sorunları çözdü. Geçen yağışlarda Alibeyköy ve buradaki Tavukçu Deresi’nde ciddi sel baskınları olmuştu ve insanlar mağdur oldu. Yakın zaman önce bir önceki yılın dört misli yağmur yağmasına rağmen Alibeyköy’de hiçbir sorun yaşanmadı.”

5 Mart’ta 20 kavşak açılıyor, 20 kavşak temeli atılıyor…
Konuşmasında ulaşım yatırımlarına da değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Ulaşım sorununa ciddi neşter vurduk. 5 Mart’ta Başbakanımızın katılımıyla 20 kavşağın temelini atarken 20 kavşağı da açacağız. Sadece bu yatırımlar bile bir dönemi kapsayacak kadar büyük yatırımlar. Bu arada 1 Şubat’tan itibaren ulaşımda tek bilete geçiyoruz.Tek biletle 90 dakika Büyükşehir’e bağlı bütün toplu taşıma araçlarında seyahat edilebilecek” şeklinde konuştu.

Tavukçu Deresi Islahı
Gaziosmanpaşa Sultan Çiftliği Bölgesi’nden doğan, Bağcılar, Bahçelievler ve Bakırköy İlçeleri’nden geçerek Marmara Denizi’ne dökülen Tavukçu Deresi’nde yaşanan sel baskınları büyük ölçüde sona erdi. Tavukçu Deresi’nin ıslahı Türkiye’de ilk kez uygulanan prefabrik yöntemle gerçekleştirildi. Parçaları önceden kalıplar halinde hazırlanan ve konulacağı yatağında bir bütün oluşturan 2.60 metre yüksekliğinde, 5 metre genişliğinde toplam 1030 metre uzunluğunda kutu kesit dere ıslahı tamamlandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tavukcu-deresinde-sel-baskinlari-tarih-oldu_40971.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • yaptıkları ıslah çalışması ortada. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!