Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TBMM Lojmanlarında Yeni Hayat

Türkiye Ticaret ve Alışveriş Merkezi olarak düzenlenen TBMM Lojmanları’nda yeni hayat yakında başlıyor. Sözleşme yapılan yeni merkezde, ilk olarak

NTV-MSNBCb>Türkiye Ticaret ve Alışveriş Merkezi olarak düzenlenen TBMM Lojmanları’nda yeni hayat yakında başlıyor. Sözleşme yapılan yeni merkezde, ilk olarak banka şubeleri faaliyete geçecek.

Tapuları 17 Aralık 2003 tarihinde çıkan yeni ticaret merkezindeki tripleks ve çok katlı binalarda yer alan işyerlerinin şu ana kadar 38’inin satışı gerçekleştirildi. Bunların 14’ünün tapuları verilirken, 24 kişi ve kuruluş ile de satış sözleşmesi imzalandı.

Taksitli satış yöntemini seçen kişilere, son taksidi ödemelerinden sonra tapularının verileceğini belirten Emlak Hizmetleri Başkanı Reha Medin, “Burada bir yanlış anlama var, buradan işyeri alan herkese hemen tapu verilmiyor, taksitle işyeri alanlar, ancak borçları bitince tapu alacak” dedi.
Merkezde yer ayırtan, işlemleri süren ve görüşmelerde bulunan kişi ve kuruluş sayısı ise 250 olarak belirlendi. Yiyecek ve içecek alışveriş alanında yeralan 24 küçük dükkanın ise 11’i satılırken, 20’si için de rezerve işleminde bulunuldu.

YENİ SAKİNLER BELİRLENİYOR
Ticaret Merkezi’nde showroom olarak düzenlenen triplekslerin ilk sakinleri arasında Sarar, Alarko, Paşabahçe, Adopen, Dufy, Bravo Dolfin, İpekyol gibi firmalar yer alıyor.
Bankalar sokağında hizmet verecek finans kuruluşlarından bazıları da İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi, Vakıflar Bankası ve Family Finans olarak sıralanıyor. Reha Medin, İş Bankası’nın 1 aya kadar faaliyete geçeceğini bildirdi.
Ofis olarak hizmet verecek çok katlı 2 blokta şimdiden yerleri ayrılan şirketler arasında ise Kolin İnşaat, Doğu Elektrik Makina İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş, Civan İnşaat Nakliyat ve Tic. A.Ş, Turan İnşaat Turizm İşletmecilik Tic. A.Ş, 4 A Tıp Malzemeleri, Özsal İnşaat bulunuyor. Çok katlı bloktaki dairelere çok sayıda doktor ve avukat gibi serbest meslek erbabının da talip olduğu vurgulanıyor.
Genel İhtiyaç ve Sağlık Sokağında hizmete girecek ilk eczanenin de tapusunu alarak, faaliyete geçmek için hazırlık yaptığı belirtiliyor.

İLKOKUL DA MAĞAZA OLUYOR
Lojmanların orta yerinde bulunan ilkokula Beymen’in talebi olduğunu belirten Reha Medin, yeni merkezde yer alacak diğer projelerle ilgili şu bilgileri verdi:
27 katlı kongre merkezi ve 70 bin metrekare kapalı alan şeklinde projelendirilen otel için onlarca yatırımcı sırada. Üç kuruluş ile görüşmelerimiz sürüyor.
Hipermarket için başta Migros olmak üzere Real, Tansaş gibi firmalar talepte bulundu. Yapı Marketine de Koçtaş, Praktiker gibi çok sayıda firma ilgi gösteriyor.
Yine Tatilya’dan bile daha geniş alana kurulacak eğlence merkezi ve sinemalar için de büyük kuruluşlarla görüşmeler yapıyoruz

İŞYERLERİ ZAMLANACAK
Mayıs sonunda mevcut işyerlerinin yarısının satışını bitirmeyi hedeflediklerini kaydeden Reha Medin, satışın yüzde 50’si gerçekleştiğinde satış fiyatlarına zam yapacaklarını da bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tbmm-lojmanlarinda-yeni-hayat_9235.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!