Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tehlike Saçan Tarihi Binalar Yıkılıyor

Akdeniz Belediyesi sınırları içinde tehlike arz eden ve yıkım kararı çıkan eski bir binanın yıkımı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Fazıl Türk, “

Zamanb>Akdeniz Belediyesi sınırları içinde tehlike arz eden ve yıkım kararı çıkan eski bir binanın yıkımı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Fazıl Türk, “Akdeniz Belediyesi sınırları içinde bulunan ve tehlike arz eden yıkım kararı çıkmış eski binaların yıkım işlemlerine başladık.” dedi.

Akdeniz Belediyesi sınırları içinde tehlike arz eden ve yıkım kararı çıkan eski bir binanın yıkımı gerçekleştirildi. Akdeniz Belediyesi sınırları içinde çevre için tehlike arz eden adeta harabe haline gelmiş pek çok yapı bulunuyor.

Sözkonusu binalarla ilgili; çevre sakinleri, mahalle muhtarları, Mersin Valiliği ve basında yer alan yazıları dikkate alan Akdeniz Belediyesi İmar Müdürlüğü yetkilileri, konuyla ilgili karar mercii olan Adana Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu’nu bu binaların son durumuyla ilgili ayrıntılı bilgilendirerek çözüm sağlamaya çalışıyor.

Yıkım kararının uygulanmasıyla ilgili açıklama yapan Akdeniz Belediyesi Başkan Fazıl Türk,”Akdeniz Belediyesi sınırları içinde bulunan ve tehlike arz eden yıkım kararı çıkmış eski binaların yıkım işlemlerine başladık. Camişerif mahallesi eski 67 yeni 5254 nolu sokakta bulunan yapı metruk bir yapı durumunda iken, tescilli olması nedeniyle Anıtlar Kurulu kararı olmaksızın herhangi bir işlem yapılmamaktaydı. Ancak, Mersin Valiliği ve çevre sakinlerinin yapının tehlikeli durumunu Belediyemize bildirmeleri neticesinde yapı ile ilgili olarak Adana Kültür Tabiat Varlıklarını Koruma kurulu nezdinde yapılan yazışmalar ve maliklerinin de girişimleri ile binanın Müze Müdürlüğü denetiminde yıkılması ile ilgili 22/11/2002 tarih ve 4979 sayılı alınan kararı Rölöve Projesi kabul edilerek yaya ve araç trafiği açısından tehlike arz eden yapının yıkım işlemlerine başlandı.” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tehlike-sacan-tarihi-binalar-yikiliyor_3057.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!