Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tekfen İnşaat'a Enerji Bakanlığı'ndan 'Kazasızlık Ödülü'

Hazar Bölgesi petrollerini dünya pazarlarına taşımayı hedefleyen ve yüzyılın en büyük projelerinden biri olarak gösterilen Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC)

yapi.com.tr
Tekfen İnşaat'a Enerji Bakanlığı'ndan 'Kazasızlık Ödülü'

b>Hazar Bölgesi petrollerini dünya pazarlarına taşımayı hedefleyen ve yüzyılın en büyük projelerinden biri olarak gösterilen Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı Projesi’nin Ceyhan ve Bakü’deki Deniz ile Kara Terminalleri’nin yapımını üstlenen Tekfen İnşaat ve Tesisat AŞ., her iki noktada da kazasızlık rekorları kırıyor.

Türkiye ve yurtdışındaki başarılı projeleriyle dünyanın önde gelen inşaat firmaları arasında yer alan Tekfen İnşaat, BTC Ham Petrol Boru Hattı Projesi’nin Türkiye ayağı olan Ceyhan Deniz ve Kara Terminali’nde, 10 milyon adam-saatlik çalışmayı, bir tek iş günü kaybı olmadan kazasız tamamlaması nedeniyle T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dr. M. Hilmi Güler tarafından plaketle ödüllendirildi.

10 Şubat Perşembe günü Haydar Aliyev Deniz Terminali sahasında düzenlenen törende, Bakan Güler, Tekfen Holding Başkan Yardımcısı ve Tekfen İnşaat Genel Müdürü Ümit Özdemir’e plaketi takdim etti. Törende ayrıca, BP Azerbaycan Başkanı David Woodward, Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Şirketi (SOCAR) Başkanı Natık Aliyev, BTC Co. Başkanı Michael Townshend, BOTAŞ Genel Müdürü Mehmet Bilgiç ve Tekfen’in BTC Ceyhan Proje Müdürü Alpaslan Sümer de hazır bulundu.

Üstlendiği tüm projelerde uluslararası ölçeklerde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (OHSAS 18001), Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001) ve Kalite Yönetim Sistemi’ni (ISO 9001) uygulayan Tekfen İnşaat, uluslararası şirketlerin enerji, petrokimya ve müteahhitlik projelerinde tercih ettikleri firmaların başında geliyor. Tekfen İnşaat, bu kuralların çalışanlar tarafından benimsenmesi ve eksiksiz uygulanması için BTC Boru Hattı Projesi Ceyhan Deniz ve Kara Terminali’nin proje başlangıcından bu yana çalışanlarına toplam 160 bin saat eğitim verdi.

Projeyi vaktinde bitirip, İdare’nin kullanımı için sahayı rekor sürede teslim eden Tekfen İnşaat, proje kapsamında 7 adet 135 bin tonluk ham petrol tankı ve 300 bin DWT tonluk süper tankerlerin yanaşabileceği 3 kilometre uzunluğunda bir iskele inşa etti.

Tekfen, tüm zamanların en yüksek kazasızlık rekorunu kırdı

Tekfen İnşaat, BTC Ham Petrol Boru Hattı Projesi çerçevesinde Azerbaycan’da gerçekleştirdiği Sangachal Terminali Projesi’nde de 18 milyon adam-saat’i kazasız ve işgücü kaybı olmadan geçirerek, inşaat sanayii alanında tüm zamanların en yüksek kazasızlık rekoruna imza atmış oldu.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/tekfen-insaata-enerji-bakanligindan-kazasizlik-odulu_22914.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!