Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tem Otoyolu Metris Kavşağı'nın Temeli Atılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 17 Mart 1999 tarihinde ihale ederek çalışmalarına başladığı "Eyüp-Silahtar-Gaziosmanpaşa Güzergahı ile Bayrampaş

İBB
Tem Otoyolu Metris Kavşağı'nın Temeli Atılıyor

stanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 17 Mart 1999 tarihinde ihale ederek çalışmalarına başladığı "Eyüp-Silahtar-Gaziosmanpaşa Güzergahı ile Bayrampaşa TEM Otoyolu Arası Anaarter Yol ve Eksik Altyapılarının Tamamlanması 2. Kısım İnşaatı İşi" kapsamında yapılacak olan, "TEM toyolu Metris Kavşak Düzenleme İnşaatı"nın temeli atılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapımına başlanan TEM Otoyolu Metris Kavşağı'nın temeli, yarın saat 13.30'da GOP Cumhuriyet Mahallesi'nde Başkan Gürtuna'nın da katılımıyla düzenlenecek bir törenle atılacak.

İstanbul'un en büyük yerleşim birimi olan Gaziosmanpaşa, Arnavutköy, Sultançiftliği bağlantılarındaki trafik sıkışıklığını da sona erdirecek çalışma ile TEM Otoyolu'nu Gaziosmanpaşa merkezine bağlayan Hekimsuyu Caddesi ile Abdi İpekçi Caddesi'nin kesiştiği noktadaki trafik sıkışıklığına ait problemlerin acilen çözülebilmesi amaçlanıyor. Metris Kavşağı'ndaki mevcut kolların iyileştirilmesiyle bu bölgedeki trafik kazalarına sebebiyet veren sorunlar da çözülecek.

Kavşak Tamamlandığında;

- Otogar-Esenler yönünden gelip TEM Otoyolu'nun Edirne istikametine gitmek isteyen sürücü A Kolu, TEM Otoyolu'nun Ankara istikametine gitmek isteyen sürücü I Kolu, Eski Edirne Asfaltı'nın Topkapı istikametine H Kolu ve Sultançiftliği istikametine ise, K Kolu'nu kullanarak ulaşımını sağlayabilecek.

- Eski Edirne Asfaltı güzergahı ile Topkapı yönünden gelip TEM Otoyolu'nun Ankara istikametine gitmek isteyen sürücü I Kolu ile ulaşımını sağlayabilecek.

- Eski Edirne Asfaltı güzergahı ile Sultançiftliği yönünden gelip TEM Otoyolu'nun Edirne istikametine gitmek isteyen sürücü E Kolu, TEM Otoyolu'nun Ankara istikametine gitmek isteyen sürücü I Kolu'nu kullanarak ulaşımını sağlayabilecek.

- TEM Otoyolu'nun Ankara yönünden gelip, Eski Edirne Asfaltı Sultançiftliği istikametine gitmek isteyen sürücü D Kolu, Otogar-Esenler istikametine gitmek isteyen sürücü B Kolu ve Eski Edirne Asfaltı Topkapı istikametine ise C Kolu'nu kullanarak ulaşımını sağlayabilecek.

- TEM Otoyolu'nun Edirne yönünden gelip, Otogar-Esenler istikametine gitmek isteyen sürücü G Kolu, Eski Edirne Asfaltı-Topkapı istikametine gitmek isteyen sürücü F Kolu ve Eski Edirne Asfaltı-Sultançiftliği yönüne gitmek isteyen sürücü ise K Kolu'nu kullanarak ulaşımını sağlayabilecek.

TEM Otoyolu Metris Kavşağı'nın Teknik Özellikleri şöyle;

Kavşak kollarına ait yolların ortalama genişliği 7.50 metre olup, tüm bu kollara ait uzunluklar toplamı 7.9 kilometre civarında. Ayrıca, D Kolu'nda 120 metre uzunluğunda bir tünel ve C ve F kollarında muhtelif ebatlarda 2 adet B.A. köprü, M Kolu'nda ise 25 metre uzunluğunda araç altgeçidi inşa edilecek.
Kavşak inşaat sahası içinde kalan 3 bin 200 metrekarelik askeri alanın, yola devri için Milli Savunma Bakanlığı ile yapılan protokol yürürlük safhasına geldi. TEM Otoyolu'nun Eski Edirne Asfaltı ile entegrasyonunu sağlayacağı düşünülerek hayata geçirilen bu projenin tamamlanması, bölge için hayati bir önem taşıyor.

İSFALT A.Ş.'ye ihale edilen çalışmanın "TEM Otoyolu Metris Kavşak Düzenleme İnşaatı" bölümü, 2003 Yılı B.F. ile 26 trilyon 500 milyar liraya a malolacak.

Temel Atma Töreni Programı;

Tarih : 30 Ocak 2004 – Cuma
Saat : 13.30
Yer : Cumhuriyet Mahallesi, Necip Fazıl Caddesi
Merhamet Sokak sonu – SULTANÇİFTLİĞİ / G.O.P

http://www.yapi.com.tr/haberler/tem-otoyolu-metris-kavsaginin-temeli-atiliyor_8874.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!