Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Temelli’ye Yeni Dinlenme Alanı

Başkan Türkoğlu, "Göl ve çevresi 700 bin YTL’lik harcama yapılarak başkentin önemli bir dinlenme alanına dönüştürüldü" dedi.

Hürriyet Ankara/Metin ÖZDEMİR
Temelli’ye Yeni Dinlenme Alanı

olatlı İlçesi’ne bağlı Temelli Beldesi’nde göl ve rekreasyon alanında yaz dönemi çalışmaları sona erdi. 700 bin YTL harcanarak yapılan düzenlemeler sonucu göl çevresi, başkentin önemli bir dinlenme alanına dönüştü. Belediye Başkanı Alaattin Türkoğlu, "Göl ve çevresinde önemli düzenlemeler yaptık. Özellikle içinde bulunduğumuz sonbaharda gölün vermiş olduğu hava bir başka oluyor, başkentliler bu havayı mutlaka teneffüs etmeliler" dedi.

Neler yapıldı


Türkoğlu, yaz dönemi boyunca yapılan çalışmaları özetledi. Buna göre 700 bin YTL harcanarak gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında seyir kulesi, 70 adet kamelya, iskele, yürüyüş yolu, spor sahası, fitnees alanı, asfaltlama, fayton hizmeti, ağaçlandırma, yağmurlama sulama sistemi yapıldı. Gölün bir bölümü ise çitle çevrildi.
Belediye Başkan Türkoğlu, özellikle hafta sonlarında başkentten yoğun ziyaretçi akını olduğunu söyledi. Bununla birlikte beldedeki vatandaşların da vakit geçirmek, eğlenmek ve dinlenmek amacıyla göl çevresini tercih ettiğini söyleyen Türkoğlu balık avlamayı sevenler için de ideal bir yer oluşturduklarını belirtti. Başkan, "Ziyaretçilerimizin piknik yapabilmelerinin dışında doğal yaşamı da canlandırmaya çalışıyoruz. Bu çerçevede büyük bir kümes yaptık ve kümes hayvanları besliyoruz. Balıkçıl kuşların rahatlıkla barınabildiği bir alan oldu. Gölde çevre düzenlemesinin yanı sıra doğal yaşama önem veriyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/temelliye-yeni-dinlenme-alani_56901.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!