Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Termik Santral İnşaatı Tamgaz

Afşin – Elbistan Termik Santralı’nın A ünitesine ek olarak yapılmakta olan B Termik Santralı inşaatı, soğuk hava şartlarına rağmen büyük bir hızla

Zamanb>Afşin – Elbistan Termik Santralı’nın A ünitesine ek olarak yapılmakta olan B Termik Santralı inşaatı, soğuk hava şartlarına rağmen büyük bir hızla devam ediyor.

1,6 milyar dolara ihale edilen ve şu ana kadar inşaat olarak yüzde 96, montaj olarak ise yüzde 70 oranında yapımı tamamlanan B Termik Santralı’nın ilk ünitesinde 31 Ocak 2004 günü deneme üretimi yapılması planlanıyor.

Tüm ünitelerin devreye girmesiyle birlikte A Termik Santralı ile birlikte B Termik Santralı Türkiye’nin elektrik ihtiyacının yüzde 15’ini karşılayacak.

Türkiye’nin en büyük enerji merkezi olacak olan Elbistan ve Afşin bölgesinde A Termik Santralına ek olarak yapımı süren B Termik Santralı, ağır kış şartlarına rağmen büyük bir hızla ilerliyor. Ana yükleniciler GTT, ENKA, Mitsubishi ve Babcock firmaları ve bu firmalara bağlı 47 taşeronun görev aldığı B Termik Santralı’nda toplam 4 bin 200 yerli, 50 kadar da yabancı işçi görev yapıyor.

Kısa bir zaman önce B Termik Santralı Tesis Müdürlüğü’ne atanan Hüseyin Savaş, santral inşaatının hızla ilerlediğini belirterek, B Termik için 860 milyon ton linyit rezervine sahip olan Çöllolar mevkiinden açık işletme modeli ile linyit alınacağını ve 2005 yılına kadar santralın linyit ihtiyacının AEL İşletme Müdürlüğü’nden karşılanacağını söyledi.

Kullanılabilir nitelikte 2.4 milyar ton linyit rezervinin bulunduğu bölgenin ikinci santralı olan B Termik’in, Ocak ayı sonunda ilk ünitesinin deneme üretimine alınacağını belirten Hüseyin Savaş, ticari olarak ilk üretimin 28 Şubat 2004 günü yapılacağını ifade etti.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/termik-santral-insaati-tamgaz_3594.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!