Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TMB'nin Yeni Başkanı Emin Sazak

Ankara Sheraton Otel'de gerçekleştirilen ve üç dönemdir Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanlığını yürüten Erdal Eren'in görevini devrettiği TMB 30. Olağan Genel Kurulu'nda, Başkanlığa Emin Sazak seçildi. Yüksel İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Emin Sazak'ın, 2002 yılında TMB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildiği, 2004 yılından itibaren de

yapi.com.tr / AA
TMB'nin Yeni Başkanı Emin Sazak

Foto: TMB Başkanlığına seçilen Emin Sazak (önde sağdan üçüncü)

Türkiye Müteahhitler Birliği'nin (TMB) başkanlığına Emin Sazak seçildi. Ankara Sheraton Otel'de gerçekleştirilen ve üç dönemdir Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanlığını yürüten Erdal Eren'in görevini devrettiği TMB 30. Olağan Genel Kurulu'nda, Başkanlığa Emin Sazak seçildi. Yüksel İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Emin Sazak'ın, 2002 yılında TMB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildiği, 2004 yılından itibaren de TMB Başkan Vekilliği görevini üstlendiği belirtildi. Emin Sazak'ın, 2010 yılında gerçekleştirilen Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliğinin genel kurulunda TMB'yi temsilen Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildiği, bu görevi üstlenen ilk Türk müteahhidi olduğu kaydedildi. Sazak, aynı zamanda DEİK Türk Katar İş Konseyi Başkanlığı görevini yürütüyor.
    
TMB yönetiminde ilk kadın
    
TMB'den yapılan açıklamaya göre, TMB'nin Emin Sazak başkanlığındaki yeni yönetiminde birlik tarihinde ilk kez bir kadın üye de yer aldı. Yönetim Kuruluna, Yaşar Özkan İnşaatta görev yapan Ayşen Telemez de seçildi. Telemez'in, 1981 yılından beri inşaat sektöründe aktif olarak görev yaptığı belirtildi.
    
TMB'nin 30.Olağan Genel Kurulunda seçilen ve önümüzdeki 3 yıllık dönemde görev alacak olan yönetim kurulu üyelerinin listesi şöyle:
    
Başkan: Emin Sazak (Yüksel İnşaat),

Başkan Vekilleri: Emre Aykar (Yapı Merkezi), Necati Yağcı (Zafer İnşaat), Adnan Çebi (Makyol İnşaat), Edip Yenigün (Yenigün İnşaat),

Yönetim kurulu üyeleri: Burak Talu (Doğuş İnşaat), Ayşen Telemez (Yaşar Özkan), İlhan Adiloğlu (Eser İnşaat), Celal Sever (Cesaş İnşaat), Can Aynagöz (MESA İnşaat), Cengiz Köksal (EKO İnşaat), Selim Bora (Summa İnşaat), Tahsin Bağcı (STFA).

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/tmbnin-yeni-baskani-emin-sazak_86760.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!