Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TMMOB Üyeleri Hükümeti ve Belediyeyi Protesto Etti

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) üyeleri, hükümetin uyguladığı politikalar ve çıkardığı yasalarla mühendis ve mimarları işsizlik tehditi altında çalıştırdığını öne sürdü.

Zaman Gazetesiürk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) üyeleri, hükümetin uyguladığı politikalar ve çıkardığı yasalarla mühendis ve mimarları işsizlik tehditi altında çalıştırdığını öne sürdü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesindeki bazı mühendis ve mimarların sürgüne gönderildiğini savunan TMMOB, bu durumun diğer kamu kuruluşlarında da devam edeceğini iddia etti.

İBB'nin Saraçhane'deki binası önünde toplanan TMMOB üyeleri, burada hükümeti ve İBB'yi protesto etti. Kafalarına baret takan, TMMOB flamaları açan mimar ve mühendislerin oluşturduğu grup, basın açıklaması yaptı. TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Tores Dinçöz tarafından yapılan açıklamada, ülkenin mimar, mühendis ve plancılarının işsiz ya da işsizlik tehditi altında olduğu savunuldu. Yabancıların çalışmasını kolaylaştıran yasal düzenlemeler ve "Kilit personel" uygulamasının kabul edilmez olduğunu belirten Dinçöz, "Yabancı mühendis ve mimarların çalışmaları izlenemez ve denetlenemez hale gelmiştir. Çoğu kamu kuruluşlarında özellikle yerel yönetimlerde ciddi teknik personel ihtiyacı varken anlaşılmaz bir biçimde tecrübeli teknik elemanların işlerinden uzaklaştırılarak pasif görevlere getirilmeleri kabul edilir bir durum değildir" şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 40'ın üzerinde personelin sürgüne gönderildiğini de savunan Dinçöz, bu durumun uygulanan politikalar sonucunda diğer kamu kuruluşlarında da devam edeceğini söyledi.

Bu arada Dinçöz ve TMMOB üyeleri 14 Ekim'de Ankara'da yapacakları mitingin duyurusunu da yaparak, o gün uyarıların son kez dile getireceklerini açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tmmob-uyeleri-hukumeti-ve-belediyeyi-protesto-etti_48921.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!