Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TMSF'ye Ait 700 Gayrimenkul Satışa Çıkıyor

Turyap, Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu'na (TMSF) ait toplam muhammen bedeli 100 trilyon lirayı bulan 700 gayrimenkulün satışından 30 trilyonun üzeri

Dünyab>Turyap, Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu'na (TMSF) ait toplam muhammen bedeli 100 trilyon lirayı bulan 700 gayrimenkulün satışından 30 trilyonun üzerinde hasılat hedefliyor.

İstanbul Cartoon Otel'de müzayede ile ilgili bilgilerin aktarıldığı basın toplantısında konuşan Turyap Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, 27 Nisan'da İstanbul Profilo Alışveriş Merkezi'nde yapılacak olan müzayedenin Turyap tarafından düzenlenecek 4. müzayede olduğunu söyledi. Bundan önce yapılan 3 müzayedede yüzde 30 oranında olumlu sonuç aldıklarını açıklayan Sarıbay, "Toplam muhammen bedeli 100 trilyon lirayı bulan 700 gayrimenkulun satışından en az 30 trilyonluk hasılat hedefliyoruz. Satışa önce 100 milyar ile 1 trilyon arası gayrimenkulleri sunacağız. Değeri 70 milyon ile 100 milyar arasında olan 450 gayrimenkulü ise en son satacağız" diye konuştu. Fiyatların TSMF'ye ait expertizler tarafından belirlendiğini söyleyen Sarıbay, "Belirlenen fiyatlar asgari. TSMF'nin 2 yıla kadar taksitlendirme imkanı var. Turyap'ın aylık faizleri de TL'de yüzde 1.8, dövizde ise yüzde 0.6 oranındadır" dedi.

Ekonomik ortamın kredi için elverişli olduğunu ve bankaların kredi vermek için hevesli olduğunu belirten Sarıbay, gayrimenkul kredileri için Garanti, HSBC, Akbank ve Ziraat Bankası'yla anlaşma yaptıklarını açıkladı. Garanti Bankası'nın Turyap'la yaptığı anlaşma gereği binde 5 indirim uyguladığını söyleyen Sarıbay, "Gayrimenkuller harç ve KDV'den muaf" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tmsfye-ait-700-gayrimenkul-satisa-cikiyor_10787.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!