Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOBB'dan Simav TSO Üyelerine Destek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Halkbank işbirliği ile depremden etkilenen Simav Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) üyelerine sıfır faizli kredi desteği verecek.

yapi.com.tr / AA
TOBB'dan Simav TSO Üyelerine Destek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'nden yapılan yazılı açıklamada, Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu'nun girişimleriyle harekete geçen Birliğin, 19 Mayıs'da Simav'da meydana gelen deprem sonrasında, işyerlerini kapatma riskiyle karşı karşıya kalan Simav Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)'na kayıtlı üyelerine, Halk Bankası'ndan kullanacakları banka kredilerinde faizi karşılayarak destek sağlayacağı bildirildi.

Buna göre, TOBB Yönetim Kurulu, Simav TSO'ya kayıtlı üyelerin, üretimlerini ve ticari faaliyetlerini sorunsuz bir şekilde devam ettirebilmeleri ve riskleri en aza indirebilmeleri için 10 milyon liraya kadar banka fonlarından kullandırılacak kredilere işverenin ödeyeceği kredilerin faizlerini ödemeyi taahhüt etti.

TOBB ve Halkbank arasında yapılan protokole göre, Bankanın kaynaklarından sağlanacak kredilerin vadesi 12 ay ve aylık eşit taksitle geri dönüşlü olacak. Kredinin kullanım süresi 2 ay ile sınırlı olacak ve faizin tamamı TOBB tarafından karşılanacak. Kişi ya da firmaların kredi için ödeyecekleri faiz, Bankaya TOBB tarafından ödenecek. Böylece firmalar sıfır faizli kredi imkanına kavuşmuş olacak.

Kişi ya da firma başına en az 5 bin lira, en fazla 50 bin lira kredi kullandırılacağı belirtilen protokole göre, bu kredilerin toplamı 10 milyon lirayı geçmeyecek.

Kredi başvurusu sırasında, bankanın talep edeceği kredi evraklarının yanı sıra, Simav TSO'dan temin edecekleri, ''TOBB-HALKBANK İşbirliği İle Simav TSO Üyelerine Destek Kredisi İçin Kredi Talebi Beyan Belgesi''ni de doldurmaları gerekiyor.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/tobbdan-simav-tso-uyelerine-destek_88185.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!