Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ Arsa Satışına Aracılık Etti, 32 Milyon TL Kazandı

Sosyal konutların finansmanı için hasılat paylaşımı yöntemi ile konut projeleri uygulayan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), güvenilirliğinden yararlanmak isteyen özel sektörün arazi satışlarına da aracılık ediyor. Ufuk Üniversitesi'nin Ankara-Armada Alışveriş Merkezi'nin karşısında bulunan arazisinin satış ihalesini organize eden TOKİ, ihale sonucunda

Sabah Gazetesi
TOKİ Arsa Satışına Aracılık Etti, 32 Milyon TL Kazandı

Sosyal konutların finansmanı için hasılat paylaşımı yöntemi ile konut projeleri uygulayan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), güvenilirliğinden yararlanmak isteyen özel sektörün arazi satışlarına da aracılık ediyor. Ufuk Üniversitesi'nin Ankara-Armada Alışveriş Merkezi'nin karşısında bulunan arazisinin satış ihalesini organize eden TOKİ, ihale sonucunda 106.2 milyon liraya ulaşan satış gelirinden yaklaşık 32 milyon lira pay aldı.

Gelir artabilir

Para kazanmak için her türlü fırsatı değerlendirdiklerini kaydeden TOKİ Başkanı Bayraktar "Vatandaş, güvendiği için arsa satışı için de bize geliyor. Biz de organizasyonu yapıyoruz. Kayabaşı'nda da vatandaşların arsasını birleştirip sattık. Bu şekilde kazandığımız paralarla yoksul konutlarını finanse ediyoruz'' dedi.

TOKİ, Ufuk Üniversitesi'nin 25 bin 195 metrekarelik arsasını gelir paylaşım yöntemiyle satılması için 18 Ocak'ta ihale yaptı. 6 firmanın katıldığı hasılat paylaşımı yöntemi ile yapılan satış ihalesinde en yüksek teklifi Pasifik Gayrimenkul verdi. Arsanın metrekare bedeli 4.2 bin lira oldu. Ufuk Üniversitesi ile yapılan anlaşma uyarınca, arsa bedeli olarak belirlenen 106.2 milyon liranın yüzde 30'unu TOKİ aldı. Hasılatın 354 milyon liranın üzerine çıkması halinde şirketin vereceği yüzde 31'lik hasılat payının da yüzde 30'u TOKİ'ye gelecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-arsa-satisina-aracilik-etti-32-milyon-tl-kazandi_76741.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!