Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ, Bahçeşehir Sorunundan Kurtuldu

Emlakbank döneminde yapılan ''maliyet+kar'' esasına dayalı sözleşmeler nedeniyle geçen yıl Haziran itibariyle 360 milyon dolar kamu zararı oluştuğu

Sabahb>Emlakbank döneminde yapılan ''maliyet+kar'' esasına dayalı sözleşmeler nedeniyle geçen yıl Haziran itibariyle 360 milyon dolar kamu zararı oluştuğu ifade edilen İstanbul- Bahçeşehir Projesi'nde, ortak arsa sahibi firmalar MESANUROL- SÜZER ile uzlaşma sağlanarak ortaklık bitirildi.

Böylece kamuoyunda çok tartışılan sözleşmeler ve uygulamalar nedeniyle kamunun muhtemel zararları da önlenmiş oldu. TOKİ ile arsa ortakları olan ZER İnşaat ve Taahhhüt (Dolmabahçe Turizm - Süzer Grubu), MESA Mesken Sanayi ve Nurol İnşaat ve Ticaret arasında imzalanan uzlaşma protokolü, 19 Nisan'da Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından da onaylandı.

TOKİ Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, Bahçeşehir projesindeki sözleşme şartları ve uygulamaların uzun süredir kamuoyunda tartışıldığını belirtirken, sorunun çözümü için bir yıldır ortak şirketlerle görüştüklerini, sonuçta anlaştıklarını belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-bahcesehir-sorunundan-kurtuldu_11331.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!