Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ Halkalı İçin ‘Konut Sahibi Olmama’ Şartı Kalktı

Yetkililerden alınan bilgiye göre “orta gelir grubuna” yönelik satışa sunulan 2 bin 480 konut projesinde, 100 metrekarenin üzerindeki konutlarda, “konut sahibi olmama” şartı ortadan kaldırıldı.

Zaman Gazetesi
1


b>Toplu Konut İdaresi (TOKİ), son aylarda durgun bir döneme giren inşaat sektörünü, İstanbul’a 8 bin yeni konut daha yaparak hareketlendirecek. Yeni yapılacak konutlarda maliyet artışlarına rağmen fiyatları düşürmeyi planlayan TOKİ’nin amacı, fiyat artışlarını dengeye oturtmak.

Bu anlamda konut satışlarını hızlandırmak için harekete geçen İdare, aynı zamanda İstanbul - Halkalı’daki orta gelir grubuna yönelik projede satış şartlarını da hafifletti. Yetkililerden alınan bilgiye göre “orta gelir grubuna” yönelik satışa sunulan 2 bin 480 konut projesinde, 100 metrekarenin üzerindeki konutlarda, “konut sahibi olmama” şartı ortadan kaldırıldı. Projeye başvurmak için İstanbul’da en az 5 yıldır oturuyor olma şartı 2 yıla indirildi.

Konutlar için başvurular 16 Haziran’a kadar Ziraat Bankası şubeleri tarafından kabul edilecek. Başvuruda, 2+1 nitelikteki konutlar için 10 bin YTL, 3+1 nitelikteki konutlar için 15 bin YTL başvuru bedeli alınıyor. Proje kapsamında satışa çıkarılan konutların fiyatları 90,5 bin-313 bin YTL arasında değişiyor. Orta gelir grubuna yönelik lüks konutlar Halkalı’da 75 bin YTL’den, Gaziosmanpaşa’daki alt gelir grubuna yönelik konutlar ise 40 bin YTL’den satışa sunuluyor. TOKİ yetkilileri, Halkalı’da özel sektör tarafından uygulanan toplu konut projelerinde en ucuz metrekare fiyatı 1,300 YTL’den başlamasına rağmen TOKİ’nin yaptığı lüks konutların metrekaresinin 800 YTL olduğunu, bunun da vatandaşa önemli avantaj sağladığını kaydediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-halkali-icin-konut-sahibi-olmama-sarti-kalkti_46312.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • evler bitmiş, hazır mı bilgi edinmek istiyorum. ozturkk.68@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!