Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TOKİ, KİPTAŞ'la birlikte Tuzla'ya 10 bin konut yapacak

Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci, ilçede TOKİ ve KİPTAŞ ile 10 bin konutluk bir kentsel dönüşüm projesi gerçekleştireceklerini belirterek, “Bu projeler ile hem çarpık yapılaşmanın önüne geçeceğiz, hem de muhtemel depremin hasarlarını önlemiş olacağız.” dedi.

Zaman Gazetesi
1


uzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci, ilçede TOKİ ve KİPTAŞ ile 10 bin konutluk bir kentsel dönüşüm projesi gerçekleştireceklerini belirterek, “Bu projeler ile hem çarpık yapılaşmanın önüne geçeceğiz, hem de muhtemel depremin hasarlarını önlemiş olacağız.” dedi.

AA İstanbul Bölge Müdürü Ümit Kanoğlu'nu ziyaret eden Demirci, ilçede bulunan sanayi tesislerinin çokluğu nedeniyle çevresel faktörlere büyük önem verdiklerini anlattı. Demirci, 2003 yılında kuruyan Tuzla Gölü'ne yeniden su verilmesi için yapılan çalışmaların devam ettiğini de belirterek, gölün altyapısı için şu ana kadar 3 milyon YTL'lik bir kaynak harcandığını bildirdi. Altyapı çalışmalarının yüzde 60'ının tamamlandığını dile getiren Demirci, deniz ile gölün bağlantısını sağlayacak kanalların açılmasının ise devam ettiğini vurguladı. Demirci, gölün çevresinde 35 ile 50 metre genişliğinde, 4,5 kilometrelik bir parkur oluşturulacağını da ifade ederek, burayla ilgili projenin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nden geçtiğini, projenin Anıtlar Kurulu'nun onayında olduğunu söyledi. Demirci, ilçede kentsel dönüşüm projelerine de önem verdiklerini ifade ederek, “TOKİ ve KİPTAŞ ile 10 bin konutluk kentsel dönüşüm projemiz var. Bu projeler ile hem çarpık yapılaşmanın önüne geçeceğiz, hem de olası depremin hasarlarını önlemiş olacağız.” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-kiptasla-birlikte-tuzlaya-10-bin-konut-yapacak_47521.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • sayın toki 3 kere tokiye katılmış, ama şans bir kere gülmemiş bir vatandaş olarak, belki 4. etapda güler umuduyla bekliyorum. bu konuda aydınlatırsanız memnun olurum saygılar dilerim. kara_suvari_5757@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!