Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ ’Modüler Konut’ Üretecek

Yeni yılı "Kalite Yılı" ilan eden Toplu Konut idaresi, "Daha Ucuz, Daha Çağdaş, Daha Kaliteli Konut" sloganı çerçevesinde hareket edecek.

Hürriyet Gazetesieni yılı "Kalite Yılı" ilan eden Toplu Konut idaresi, "Daha Ucuz, Daha Çağdaş, Daha Kaliteli Konut" sloganı çerçevesinde hareket edecek.

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, "3D Hedefleri" olarak özetledikleri "Daha Ucuz, Daha Çağdaş, Daha Kaliteli Konut" hedefleri kapsamında, modüler sistemler geliştirilip, fabrikasyon üretimlerle konut maliyetlerini düşürmek için ODTÜ ile çalıştıklarını bildirdi. Konut üretiminde standartlar geliştirmeye ve yerleştirmeye çalıştıklarını belirten Bayraktar, şöyle devam etti:

"Eğer modüler sistemler gelirse, fabrikasyon üretim olursa, fiyatlar daha aşağı çekilecek. Çimento, demir gibi ana malzemelerdeki fiyatların oturması da çok önemli. Maliyetleri düşürmek için ODTÜ ile bu konuda çalışıyoruz. Kapılarda, eşiklerde, asansörlerde, döşemelerde, tesisatta yalıtımda nasıl tedbirler alınır, fiyatları nasıl düşürürüz, bunun üzerinde çalışıyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-moduler-konut-uretecek_58059.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!