Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TOKİ, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı için de Ek Hizmet Binası İnşaa Edecek

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı başta olmak üzere çok sayıda kamu kurumuna hizmet ve ek hizmet binaları yapan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), yapılandırmadan sonraki yeni adı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı için de ek hizmet binası inşaa edecek.

yapi.com.tr / AA
TOKİ, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı için de Ek Hizmet Binası İnşaa Edecek

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı başta olmak üzere çok sayıda kamu kurumuna hizmet ve ek hizmet binaları yapan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), yapılandırmadan sonraki yeni adı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı için de ek hizmet binası inşaa edecek. Bakanlığın Eskişehir Yolu 7. km'de bulunan mevcut ana hizmet binasının bulunduğu alanda inşaa edilecek ek hizmet binası için, 24 Haziran'da ihale yapılacak. TOKİ'nin Bilkent'teki merkezinde, saat 14.30 yapılacak ihaleye ilişkin şartname, bin lira bedel ile TOKİ'den alınabilecek. Şartname uyarınca, binanın inşaatı, yer tesliminden itibaren 550 günde tamamlanacak.
    
Verilen bilgiye göre, Eskişehir yolu 7. km'de bulunan mevcut Sanayi ve Ticaret Bakanlığı hizmet binasının bulunduğu alana yapılacak olan ek hizmet binası, 2 bin 988,77 metrekare taban inşaat alanında, ''5 bodrum +zemin + 8 normal'' katlı olarak inşaa edilecek ve toplam 52 bin 801,77 metrekare inşaat alanına sahip olacak.
    
TOKİ, imzaladığı protokoller uyarınca, Milli Eğitim Bakanlığı için okul ve spor salonları, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu için sevgi evleri, engelsiz yaşam ve rehabilitasyon merkezleri, huzurevleri, emekli evleri ve çocuk yuvaları, Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı için askeri tesis, lojman ve karakol, emniyet müdürlüğü binaları, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Maliye Bakanlığı için vergi dairesi, il hizmet binaları, Sağlık Bakanlığı için hastaneler ve sağlık ocakları yaptırıyor.
    
TOKİ halen Ankara'da Telekomünikasyon binası, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı hizmet binası, Gümrük Müsteşarlığı hizmet binası, Bingöl?de Uydukent Telekom Santral binası, İstanbul Çatalca'da Posta İşletme Merkezi binası, Kağıthane'de Milli Arşiv Sitesi inşaa ettiriyor.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-sanayi-ve-ticaret-bakanligi-icin-de-ek-hizmet-binasi-insaa-edecek_87822.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!