Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ Sattı, Eskidji Kazandı

Cemil Çiçek, Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) iştiraki olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na (EGYO) sattığı bir arazi için, aracı Eskidji’ye yüzde 2 komisyon vermesini “İhale tarihinde, TOKİ yönetmeliğine göre TOKİ’nin, kendi iştiraklerine ihalesiz arsa satışı olanağı bulunmamaktaydı” gerekçesiyle açıklamaya çalışırken yönetmeliğin niçin

Cumhuriyet GazetesiDevlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) iştiraki olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na (EGYO) sattığı bir arazi için, aracı Eskidji’ye yüzde 2 komisyon vermesini “İhale tarihinde, TOKİ yönetmeliğine göre TOKİ’nin, kendi iştiraklerine ihalesiz arsa satışı olanağı bulunmamaktaydı” gerekçesiyle açıklamaya çalışırken yönetmeliğin niçin değiştirilmediği konusuna açıklık getirmedi.

Çiçek, CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek ile Muğla Milletvekili Fevzi Topuz’un konuya ilişkin soru önergelerini, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın bilgi notuyla yanıtladı. Çiçek, mülkiyeti TOKİ’ye ait İstanbul’un Esenler ilçesi, İkitelli mevkii, Başakşehir 5. Etap Projesi bölgesinde bulunan 4 adet parselin, 22 Mart 2005’te 37 milyon 500 bin YTL peşin muhammen bedel üzerinden, Eskidji Müzayede tarafından açık arttırma yöntemine göre ihale edildiğini belirtti.

İhalede, Emlak GYO’nun vadeli 67 milyon YTL ile birinci, SOYAK’ın 66 milyon YTL ile ikinci ve TORAY AŞ’nin ise 65 milyon 950 milyon YTL ile üçüncü en yüksek teklifi verdiklerini ifade eden Çiçek, EGYO’nun Eskidji’ye 1.7 milyon YTL komisyon ödediğini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-satti-eskidji-kazandi_61692.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!