Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ Seyrantepe İhalesini Onayladı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, Ali Sami Yen Stadyumu ile bağlantılı olarak açılan Seyrantepe Spor Kompleksi Projesinde ihaleyi, en yüksek teklifi veren Eren Talu-Alke Ortak Girişim Grubuna verilmesini onaylandığını bildirdi.

Milliyet Gazetesi
TOKİ Seyrantepe İhalesini Onayladı

oplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, Ali Sami Yen Stadyumu ile bağlantılı olarak açılan Seyrantepe Spor Kompleksi Projesinde ihaleyi, en yüksek teklifi veren Eren Talu-Alke Ortak Girişim Grubuna verilmesini onaylandığını bildirdi.

Bayraktar, "Bu hasılat paylaşımı projesi. Şartnamenin ruhuna uygun olarak firmadan ilave gelir payı istedik. Yüzde 7 üzerinde anlaşıldı. Bunun üzerine ihaleyi onayladım. İhaleyi şartnamenin ruhuna uygun olarak sonuçlandırdık" dedi.

Edinilen bilgiye göre, Eren Talu bugün İstanbul'da, TOKİ Başkan Vekili Bayraktar ile görüşerek, projede değer artışı olması halinde hasılattan yüzde 7 pay verilmesine ilişkin taahhütnameyi sundu.

Talu, "Başkanın ısrar ettiği şekilde taahhütnameyi verdik. Önceden hiçbir pay istemiyorlardı sonra yüzde 7 pay istediler. Başkan o kadar sıkı pazarlık etti ki yüzde 7'yi yüzde 6'ya bile indiremedik. İstedikleri şekilde taahhütname verdik" dedi.

Teminat mektubu konusunda bir sorun bulunmadığını ifade eden Talu, "Eğer böyle bir sorunumuz olsaydı zaten ihaleye girmezdik. İhaleyi kazandığımız bildirilince gerekli teminatlar verilir" dedi.

Seyrantepe Spor Kompleksi ihalesinde arsa satışı gelir paylaşımı usulüyle teklifler 27 Ağustos 2007'de alınmıştı. Eren Talu Mimarlık Turizm Taşımacılık A.Ş. ile Alke İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ortak girişimi 777 milyon 777 bin 777 YTL gelir payı üzerinden idareye 234 milyon 567 bin 890 YTL gelir payı önermişti. Yapılan pazarlıklar sonucunda satış gelirinde artış olması halinde gelir artışından idareye ek olarak yüzde 7 pay verilmesi de pazarlıklar sonucu kabul edildi.

TOKİ, Ali Sami Yen stadyumunun yeriyle bağlantılı olarak yapılan ihalede projenin değer kazanması halinde hasılat payını artırmasını isterken, yüzde 7 oranı üzerinde anlaşmaya varıldığını açıklamıştı. En yüksek teklifi veren Eren Talu-Alke ortak girişim grubuna, taahhütname vermesi için bugün 11:00'e kadar süre tanınmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-seyrantepe-ihalesini-onayladi_56509.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!