Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ, SGK’nin Binalarını Yenileyecek

Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK'nın birleştirilerek yeniden yapılandırılması ile kurulan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), yeniden yapılandırmaya paralel olarak hizmet binalarını da yenileyecek. SGK'nın hizmet binalarının yenilenmesi için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar ile SGK Başkanı Fatih Acar arasında bir protokol imzalandı.

yapi.com.tr
TOKİ, SGK’nin Binalarını Yenileyecek

Proje görseli /AA

Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK'nın birleştirilerek yeniden yapılandırılması ile kurulan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), yeniden yapılandırmaya paralel olarak hizmet binalarını da yenileyecek.

SGK'nın hizmet binalarının yenilenmesi için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar ile SGK Başkanı Fatih Acar arasında bir protokol imzalandı. Protokol kapsamında kullanım ömrünü tamamlayan SGK binalarını yeniden yapacak olan TOKİ, ilk aşamada 30 bölgede çalışmalara başladı.

Protoktol çerçevesinde, TOKİ, bakım-onarım ve yeniden inşa edilmeye ihtiyaç duyulan, sosyal güvenlik il müdürlüğü hizmet binalarını, sosyal güvenlik merkezlerini, SGK'ya ait depo, arşiv ve ihtiyaç duyulan diğer binalarda gerekli çalışmaları yürütecek. SGK'ya yapılan hizmet binalarına karşılık olarak, kuruma ait Ankara, İstanbul, Eskişehir, Adana ve Mersin'de bulunan 192 milyon lira değerindeki 168 taşınmaz TOKİ'ye devredildi.

TOKİ tarafından ilk aşamada SGK için, İstanbul-Bağlarbaşı, İstanbul-Esenyurt, Antalya, Samsun, Balıkesir, Bilecik, Yozgat, Aydın, Muş, Bartın, Batman, Bayburt, Çankırı, Çorum, Denizli, Gaziantep, Karaman, Kütahya, Manisa, Osmaniye, Rize, Şanlıurfa, Zonguldak ve Kahramanmaraş'da 24 adet sosyal güvenlik il müdürlüğü hizmet binası ile İstanbul-Fatih, İstanbul-Kartal, Tekirdağ-Çorlu, Balıkesir-Ayvalık, Mersin-Tarsus ve Kocaeli-Gebze;de 6 adet sosyal güvenlik merkez müdürlüğü hizmet binası yapılıyor. Bunlarla ilgili ihalelerin bir bölümü tamamlandı.

TOKİ, şimdiye kadar, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Gümrük Müsteşarlığı'nın Eskişehir Yolu'ndaki yeni hizmet binalarının yapımını da üstlenmişti. İdare ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı için okullar, Sağlık Bakanlığı için hastaneler, Maliye Bakanlığı için vergi daireleri, Milli Savunma Bakanlığı için karakollar ve lojmanlar, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü için futbol stadyumları, Emniyet Genel Müdürlüğü için lojmanlar yapıyor.

Bu binaların yapımı karşılığında, ilgili kurumların atıl durumdaki arsaları alınıyor. (AA)

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-sgknin-binalarini-yenileyecek_79452.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!