Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ, Son 6 Ayda 2005 Eylül’ü Kadar Ev Satamadı

Toplu Konut İdaresi Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın hasılat paylaşımıyla gerçekleştirilen bazı projelerde sıkıntı yaşanmasını ifade etmesinin ardında, satışlardaki kan kaybı yatıyor.

Vatan Gazetesioplu Konut İdaresi Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın hasılat paylaşımıyla gerçekleştirilen bazı projelerde sıkıntı yaşanmasını ifade etmesinin ardında, satışlardaki kan kaybı yatıyor. TOKİ’nin iştiraki Emlak Konut GYO’nun arsaları üzerinde gerçekleştirilen projelerde satışların durgun seyre girdiği 2006 Temmuz ile Aralık ayında toplamda 210 milyon YTL’lik satış yapıldı.

Satışların zirve yaptığı 2005 yılı Eylül ayında ise 288 milyon 534 bin YTL’lik konut satışı yapılmıştı. Yani Emlak Konut GYO, son 6 ayda, 2005’in bir ayı kadar dahi satış yapamadı. 25 müteahhit firmayla hasılat paylaşımı modeli ile çalıştıklarını belirten Bayraktar; TOKİ projelerinde bazı müteahhitlerin sıkıntı yaşadığını söylemişti. Emlak Konut GYO projelerinde ise sıkıntı yok.

Promosyon yapacak
Bu yöntemle ilk proje Ağustos 2005’te başlamıştı. Ağustos ile Aralık ayı arasında 5 proje ile 773 milyon 117 bin YTL tutarında satış yapıldı. Satışa çıkarılan proje sayısı 12’ye yükseldi. Buna rağmen 709 milyon YTL’lik satış yapıldı. Şimdi Emlak Konut GYO yönetimi yeni promosyonlar ve yabancılara blok satışlarla 2007’de toam ciroyu 2 milyar YTL’ye ulaştırmayı hedefliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-son-6-ayda-2005-eylulu-kadar-ev-satamadi_51058.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!