Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ'den Bahar Kampanyası

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), konut bedellerini erken ödeyip tapusunu almak isteyenler için "bahar kampanyası" başlatıyor. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, TOKİ'den 2008 yılı sonuna kadar konut alıp borcunu erken kapatanların borçlarında, yüzde 16 ile yüzde 21 arasında indirim yapacak. İndirim kampanyası 27 Nisan'da başlayacak ve 27 Mayıs'a

CNN Türk
TOKİ'den Bahar Kampanyası

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), konut bedellerini erken ödeyip tapusunu almak isteyenler için "bahar kampanyası" başlatıyor. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, TOKİ'den 2008 yılı sonuna kadar konut alıp borcunu erken kapatanların borçlarında, yüzde 16 ile yüzde 21 arasında indirim yapacak. İndirim kampanyası 27 Nisan'da başlayacak ve 27 Mayıs'a kadar sürecek.

Uygulamadan, 2008 yılı sonuna kadar satılmış ve kalan vadesi 12 aydan daha uzun olan projeler yararlanacak.

Geri ödemeleri devam eden konutların borç bakiyelerinin defaten kapatılması halinde, başvuru tarihinde hesaplanan borç bakiyesinden yüzde 21 indirim yapılacak.

Borcun 3 ay vadeli eşit taksitli olarak kapatılması durumunda yüzde 18, 6 ay vadeli eşit taksitli olarak kapatılması durumunda yüzde 16 indirim uygulanacak.

İndirim kampanyasından yararlanmak isteyenlerin, taksitleri ödedikleri banka şubelerine başvurması gerekiyor.

2008 yılı sonu itibarıyla 127 bin kişinin konut alımı nedeniyle TOKİ'ye taksit ödemesi devam ediyordu. TOKİ'nin bu kişilerden toplam 5,8 milyar lira alacağı olduğu öğrenildi. Uygulama ile elinde parası olanlar borcunu kapatıp erken tapu alabilecek, TOKİ de alacaklarını nakde çevirerek finansman ihtiyacını karşılayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokiden-bahar-kampanyasi_68111.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!