Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ’den Başkent’e Yeni Toplu Konut Alanı

TOKİ, Eryaman, Gölbaşı’ndan sonra, Eskişehir yolu üzerinde yeni bir yerleşim yeri kuruyor. İdare, Yukarıyurtçu-Yapracık mevkiine 10 bin civarında sosyal konut yapımını planladı. Eskişehir yolu 30-32. kilometrede bulunan Yapracık mevkiinde yapılacak ilk 3 bin 824 konutun ihalesi, 6 etap halinde 10-13 Ağustos günleri arasında gerçekleştirilecek.

Hürriyet ANKARA
1 TOKİ’den Başkent’e Yeni Toplu Konut Alanı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Eryaman, Gölbaşı’ndan sonra, Eskişehir yolu üzerinde yeni bir yerleşim yeri kuruyor. İdare, Yukarıyurtçu-Yapracık mevkiine 10 bin civarında sosyal konut yapımını planladı. Eskişehir yolu 30-32. kilometrede bulunan Yapracık mevkiinde yapılacak ilk 3 bin 824 konutun ihalesi, 6 etap halinde 10-13 Ağustos günleri arasında gerçekleştirilecek. Toplam 10 bin civarındaki konutların ihalesinin bu yıl tamamlanması öngörülüyor.

Satışa çıkarılacak

Konutların bir kısmının, kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarının oluşturduğu örgütlü talebe istinaden üretildiği, bir bölümünün ise İdare tarafından satışa çıkarılabileceği belirtiliyor. TOKİ, bölgede, orta-üst gelir grubuna yönelik Turkuaz Vadisi projesi uygulaması da yapıyor. Eskişehir yolu üzerinde ayrıca, "Disneyland" benzeri benzeri tema park kurulması planlanıyor. Bu amaçla ayrılan arazi, yerel seçimlerden önce, altyapı yatırımlarının tamamlanması şartıyla Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmişti.

Ankara’da 47 bin konut

Yapracık’ta yapılmak üzere ihaleye çıkarılan 3,8 bin konut ile birlikte TOKİ’nin Ankara’da projelendirdiği, ihalesini yaptığı veya tamamladığı konut sayısı 47 bin 759’a ulaştı. Halen, Yapracık’taki 3,8 bin konut ile birlikte, Ankara’da toplam 5 bin 130 konutun ihalesine çıkılmış durumda. İdare, Aktaş’ta gecekondu dönüşümü kapsamında 442 konutun yapımı için ihaleye çıktı. Yatıkmusluk’ta da 424 konutun, Etimesgut’ta 440 askeri lojmanın yapımı için de 13 Temmuz’da ihale düzenlenecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokiden-baskente-yeni-toplu-konut-alani_70340.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • tokinin yapracıkta yapacagı konutların oldugu bayırlar eger agaçlandırılmazsa, evler aşırı yagış alan yıllarda HEYELAN tehlikesi ile karşı karşıya kalır, o güzelim bayırlar eger agaçlanırsa Eskişehir yolundan bakıldıgında Muhteşem bir manzara olur. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!