Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Öğretmene Ev Müjdesi

TOKİ'den İLKSAN Üyesi Öğretmenler İçin 10 Yıl Vadeli Konut

Milli Eğitim Bakanlığı mensuplarının konut sorununun çözümüne yönelik olarak, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Milli Eğitim Bakanlığı İlkokul Öğretme

Dünyab>Milli Eğitim Bakanlığı mensuplarının konut sorununun çözümüne yönelik olarak, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Milli Eğitim Bakanlığı İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) arasında protokol imzalanacak.

TOKİ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, imzalanacak protokol kapsamında, Ankara ili Sincan ilçesi Çoğlu Köyü Gülam mevkiinde İLKSAN mülkiyetinde bulunan 250 bin 279 metrekare yüzölçümündeki arsa üzerinde, finansmanı TOKİ tarafından karşılanarak çeşitli tiplerde yaklaşık 3 bin konut inşa edilecek. 15 bin kişinin ikamet edeceği konutlar, genel altyapı ve çevre düzenlemesi, eğitim, sağlık, karakol, spor, oyun alanı gibi modern yaşamın gerektirdiği sosyal donatı yapılarıyla birlikte inşa edilecek.

Bir oda, bir salon- iki oda, bir salon ve üç oda, bir salon olarak inşa edilmesi planlanan konutlar, maliyet bedelleri üzerinden TOKİ satış sistemi çerçevesinde, yüzde 25 peşin, kalanı ise 10 yıl vadeli taksit ödemesi ile İLKSAN tarafından sandık üyesi öğretmenlere satışa sunulacak. Konutlar, uygulama yapılacak arsada, halen devam eden imar revizyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından, inşaat ruhsatlarının ilgili belediyeden alındığı tarihten başlanmak üzere 12 ayda tamamlanarak hak sahibi öğretmenlere TOKİ tarafından teslim edilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokiden-ilksan-uyesi-ogretmenler-icin-10-yil-vadeli-konut_10205.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!