Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TOKİ'den Şerifali'deki Gecekondu Sahiplerine Uyarı...

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İstanbul-Ataşehir Şerifali Çiftliği Gecekondu Önleme Bölgesi'ndeki hak sahiplerini, ''projeyi uygulayacağını belirtip uzlaşma teklif eden'' firmalara karşı uyardı.

yapi.com.tr / AA
TOKİ'den Şerifali'deki Gecekondu Sahiplerine Uyarı...

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İstanbul-Ataşehir Şerifali Çiftliği Gecekondu Önleme Bölgesi'ndeki hak sahiplerini, ''projeyi uygulayacağını belirtip uzlaşma teklif eden'' firmalara karşı uyardı.

TOKİ'den yapılan açıklamada, söz konusu gecekondu önleme bölgesinde herhangi bir özel firmanın bireysel olarak çalışma yapmasının mümkün olmadığı vurgulandı.

İstanbul Ümraniye Belediyesi sınırlarında bulunan, 22 Mart 2008 tarih ve 26824 sayılı Mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 5747 sayılı kanun ile Ataşehir Belediyesi sınırlarına dahil edilen Şerifali Çiftliği bölgesinin, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nca 775 sayılı Gecekondu Kanunu ve Gecekondu Kanunu Uygulama Yönetmeliği uyarınca 'Gecekondu Önleme Bölgesi' ilan edildiği hatırlatılan açıklamada, şu bilgi verildi:

''İdaremiz ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Ataşehir Belediye Başkanlığı işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek olan İstanbul Ataşehir Şerifali Çiftliği Gecekondu Önleme Bölgesi Kentsel Yenileme Projesine İlişkin Protokol, 30 Haziran 2010 tarihinde imzalanmış olup, idaremizce uzlaşmaya esas muvafakat görüşmeleri, GEDAŞ Gayrimenkul Değerleme AŞ tarafından Ataşehir Belediye Başkanlığı koordinasyonunda sürdürülmektedir.

İdaremize ulaşan şifahi bilgilere göre; bazı özel firmaların hak sahiplerine hitaben anlaşmaya yönelik proje teklifinde bulunarak, projenin kendileri tarafından gerçekleştirileceğini beyan ettikleri ve hak sahipleri ile uzlaşmak istediklerini bildirdikleri görülmüştür.

Söz konusu proje, Gecekondu Kanunu, 2985 sayılı Kanun, 5393 sayılı kanun ve 5216 sayılı kanun çerçevesinde imzalanan 30 Haziran 2010 tarihli protokol kapsamında TOKİ, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Ataşehir Belediye Başkanlığı koordinasyonunda ve işbirliği içerisinde gerçekleştirilen bir projedir. Proje alanı Gecekondu Önleme Bölgesi sınırı içerisinde yer almakta olup kamu kurumları dışında herhangi bir özel firmanın bireysel olarak çalışma yapması mümkün değildir. Bu çerçevede hak sahiplerinde kafa karışıklığı oluşturacak çıkar sağlamaya yönelik bu tür girişimlerin, Ataşehir Şerifali Kentsel Yenileme Projesi dahilindeki hak sahipleri ve kamuoyu tarafından dikkate alınmaması gerekmektedir''.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/tokiden-serifalideki-gecekondu-sahiplerine-uyari-_84040.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!