Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ’nin Satışlarına Emlakçılar Bakıyor

Arsa satışları konusunda geçtiğimiz yıl Eskidji Müzayedecilik şirketi ile anlaşan TOKİ, lüks konut satışlarını da TURYAP’a havale etti. Geçe

Türkiyeb>Arsa satışları konusunda geçtiğimiz yıl Eskidji Müzayedecilik şirketi ile anlaşan TOKİ, lüks konut satışlarını da TURYAP’a havale etti.

Geçen yıl, TOKİ’nin proje uygulayamayacağı nitelikteki arsa ve arazilerin satışı konusunda Eskidji ile 1 yıllık anlaşma yapan TOKİ, anlaşma süresini, Eylül ayı itibariyle 1 yıl daha uzattı. Eskidji, bu sürede 4 açık artırma yaparken, 980 bin metrekare arsa-arazi satıldı. Satışa çıkarılan söz konusu gayrimenkuller için 24 trilyon 470 milyar lira muhammen bedel belirlenirken, açık artırmalarda satış tutarı 43 trilyon 109 milyar liraya ulaştı. Açık artırma yöntemi sayesinde, arsaların satışından, öngörülenin yüzde 76 üzerinde gelir sağlanmış oldu.

Yetkililer, Kamu İhale Kanunu sebebiyle TOKİ’nin satış ve alımlarında ihale sürecinin çok uzadığını, ayrıca reklam yapma imkanı sınırlı olduğu için ilgili alıcılara ulaşmakta zorlandığını bu yüzden de özel firmalarla anlaştıklarını anlattılar.

TURYAP’la 1 yıllık anlaşma
Bu arada arsa-arazi satışlarında sağlanan başarı üzerine, aynı gerekçelerle, rant projelerinin satışları konusunda da profesyonel hizmet alınmasına karar verildi. Yapılan ihale sonucunda, TURYAP ile TOKİ’nin uygun göreceği konut projelerinin satışı konusunda 1 yıllık anlaşma imzalandı. Bu kapsamda TURYAP, Bilkent III. etap, Ataşehir, ve Eryaman’da yaptırılacak 168 lüks konuttan 48’inin satış organizasyonunu yaptı. Konutların satışa esas muhammen bedellerini TOKİ belirliyor. Satışla ilgili açık artırma organizasyonunu ve reklam/tanıtımlarını ise TURYAP yapıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokinin-satislarina-emlakcilar-bakiyor_18019.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!