Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ’ye Ortaklık Düzenlemesi Tamam

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na finans kurumlarına ortak olma imkanı sağlayan yasa tasarısı Meclis Komisyonu’nda kabul edildi. Toplu Konut

NTV-MSNBCb>Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na finans kurumlarına ortak olma imkanı sağlayan yasa tasarısı Meclis Komisyonu’nda kabul edildi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na, finans kurumlarına ortak olma yolunu açan yasa tasarısı, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.

Tasarının görüşmeleri sırasında muhalefet milletvekilleri, Toplu Konut İdaresi’nin Bingöl’de yaptırdığı deprem konutlarının, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nce yaptırılanlardan daha pahalıya mal olmasının nedenlerinin araştırılmasını istedi.
Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe de Toplu Konut İdaresi’nin, konutların yanısıra alt yapı hizmetlerini de yaptırdığını ifade etti. Osman Pepe, Türkiye’de yaklaşık 2 buçuk milyon civarında sağlıklı konut ihtiyacı bulunduğunu da belirtti.
Komisyonda, Cumhuriyet Halk Partili milletvekillerinin itirazına rağmen iktidar partili milletvekillerinin oylarıyla kabul edilen önergelerle, Toplu Konut İdaresi’nin imar yetkileri arttırıldı.
Buna göre, gecekondu dönüşüm planlarının uygulanacağı arsa ve arazilerle, valiliklerce toplu konut iskan sahası olarak belirlenen alanlarda veya mülkiyeti idareye ait toplu konut iskan alanlarında, imar planlarını yapmaya Toplu Konut İdaresi yetkili kılınıyor.
Toplu Konut’a 55 yeni kadro verilmesini öngören tasarı, idarenin şirketlere ve finans kurumlarına ortak olmasını da sağlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokiye-ortaklik-duzenlemesi-tamam_11158.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!