Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Topbaş: Dönüşüm Konusunda, Fikirtepe Örneklerini Çoğaltmak İstiyoruz

Türkiye gayrimenkul sektörünün gündemini belirleyen en önemli platformlardan birisi olan Gayrimenkul Zirvesi’nin 12’ncisi, 'Değişim - Dönüşüm - Devamlılık' temasıyla düzenlendi. Başkan Kadir Topbaş, Başkan Kadir Topbaş, "Dengeleri iyi okur ve hareket edersek çok ciddi mesafe katedebiliriz" dedi.

yapi.com.tr
1 Topbaş: Dönüşüm Konusunda, Fikirtepe Örneklerini Çoğaltmak İstiyoruz Kadir Topbaş

Türkiye gayrimenkul sektörünün gündemini belirleyen en önemli platformlardan birisi olan Gayrimenkul Zirvesi’nin 12’ncisi,  'Değişim - Dönüşüm - Devamlılık' temasıyla düzenlendi. 12. Gayrimenkul Zirvesi ve ISTANBUL REstate Gayrimenkul Fuarı'nın adresi Hasköy İplik Fabrikası’ydı. İki gün süreyle gayrimenkul sektörünün nabzının attığı buluşmada, 8 ayrı oturum ve birçok önemli başlık altında ulusal ve uluslararası boyutlarıyla gayrimenkul sektörü, tüm açılardan ele alındı.

Gayrimenkul Zirvesi'nin Hasköy İplik Fabrikası olarak bilinen alanda gerçekleşmesinin önemine değinen Başkan Kadir Topbaş, "Dengeleri iyi okur ve hareket edersek çok ciddi mesafe katedebiliriz" diyerek, dünyada hem ciddi bir ekonomik hareketlilik hem de kriz ortamı olduğuna dikkat çekerek; kamunun, özel sektör ve STK'ların da desteği ile geleceğe emin adımlarla yürüdüğünü belirtti.

İnşaat sektörünün lokomotif sektör olduğunu ve küresel ekonomik krizin hissedilmemesinde önemli rol oynadığına dikkat çeken Topbaş, "bu konuda İBB olarak elimizden geleni yaptık" dedi. Topbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İstanbul'un her alanında büyük bir değişim ve hareketlilik başladı. Önümüzde, deprem gibi büyük bir tehdit var. Kentsel değişim sadece binaları yıkmak değil. Eski alanlara yeni fonksiyonlar vererek dönüştürmek de bir çözüm. Hasköy İplik Fabrikası bugün gururumuz haline geldi. İşte dönüşüm bu."
 
Kentsel dönüşümün ilçe belediyeleri ile birlik içerisinde gelişmesi ve devamlılığın sağlanması gerektiğini belirten Topbaş, İstanbul'un farklı ve önemli bir şehir olduğunu hatırlatarak, dönüşüm anlamında Fikirtepe gibi örneklerin çoğalmasını istediklerini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/topbas-donusum-konusunda-fikirtepe-orneklerini-cogaltmak-istiyoruz_100365.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Sayın Topbaş; Öncelik ile buradaki ifadelerinizden dolayı sizi tebrik ediyorum. Sorumluluğun bilincinde olmak çok çok önemli. Hatırlarsanız 4 sene evvel VEFA LİSESİNİN Boza günü size konu ile ne düşünüldüğünü sormuş, cevabende ada bazında mevzi imar planı tadilinin o günlerde mümkün olacağını bildirmiştiniz. Gelin hep birlikte daha da vakit kaybetmeden tüm imar planını tadil ile çarpık yapılanmanın önüne geçelim. Hem de Bakanımızın lider proje oyuncusu yapılanmasına katkıda bulunalım. İstanbul'u Olimpiyat şehri olarak dünyaya sunalım. Olumsuz düşüncelerden uzak durup olabilirliği savunup derhal yapalım. İlk mühendislik dersimizde hocamızın sözünü hatırlayarak "MÜHENDİSİN İLK VE DEVAMLI GÖREVİ EN İYİYİ YAPMAKTIR" sözüne de layık önemli projeleri GÜNEŞ MİMARİSİ esaslarında gerçekleştirelim. Örnek olalım. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!