Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Trilyonlar Yatıyor

Samsun'da bugünkü değerle 20 trilyon liraya mal olan Tekel Yaprak Tütün İşleme Merkezi, yapımı 4 yıl önce tamamlanmasına rağmen atıl durumda bekletili

Akşamamsun'da bugünkü değerle 20 trilyon liraya mal olan Tekel Yaprak Tütün İşleme Merkezi, yapımı 4 yıl önce tamamlanmasına rağmen atıl durumda bekletiliyor

Samsun'un Havza İlçesi'nde yapımı 4 yıl önce tamamlanan Tekel Yaprak Tütün işleme Merkezi'nin atıl durumda bekletilmesi tepkilere neden oluyor.

Yapımına 1992 yılında başlanan ve 35 bin metrekare alan üzerine inşa edilerek bugünkü rayiç bedelle yaklaşık 20 trilyon liraya malolan tesis, 4 yıl önce bitirilmesine rağmen halen faaliyete geçirilmedi.

Yapıldı, açılmadı

İçerisinde son teknoloji ürünü makinelerin bulunduğu ve yaklaşık 300 işçi kapasiteli tesisin bir türlü hizmete girmemesinin yanı sıra makinelerinin sökülerek Samsun'a taşınacağı yönündeki söylentilerin yayılması da tepkileri artırdı.

Havza Ziraat Odası Başkanı Faahri Şahin, Tütün İşletme Merkezi'nin Havza'da kurulmasının öncelikli nedeninin Havza'nın iklimi olduğunu belirterek, 'Rutubetin olmadığı, kuru iklime sahip Havza, tütün işleme tesisi için en uygun yerdir' dedi.

Taşınacak söylentileri

Şahin, tesisin hizmete sokulacağı günü sabırsızlıkla beklerken makinelerinin sökülerek Samsun'a taşınacağını yönünde duyumlar aldıklarını da ifade ederek, bu konuda duydukları rahatsızlığı dile getirdi.

Samsun Tekel Tütün işletme Merkezi yetkilileri ise Havza Tütün İşleme Tesisi'ndeki makinelerin Samsun'a getirilmesi ve Samsun'da kurulması yönünde net bir karar olmadığını belirterek, tesisle ilgili son kararı 58. Hükümetin vereceğini, kendilerinin de verilen bu kararı uygulayacaklarını söylediler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/trilyonlar-yatiyor_2497.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Insignia Armatür

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!