Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Turiste Sıvalı Bina mı Gösterelim

Boya Sanayicileri Derneği Başkanı Atilla Dişçioğlu, Türkiye’de merdivenaltı diye tabir edilen kesimin TSE standartlarını gözetmeden kalitesiz bir ş

Türkiyeb>Boya Sanayicileri Derneği Başkanı Atilla Dişçioğlu, Türkiye’de merdivenaltı diye tabir edilen kesimin TSE standartlarını gözetmeden kalitesiz bir şekilde pazara sunduğu boya oranının pazarın yüzde 40’ını oluşturduğunu söyledi.

2006’da Türkiye’ye 10 milyon turist gelmesi hedefinin konulduğunu da hatırlatan Dişçioğlu, Türkiye’nin bunun için Paris, Prag ve Budapeşte gibi çehresini değiştirmesi gerektiğini ifade ederek ‘’10 milyon turist çağıracaksak, binalarımızın sıvalı kalması mümkün değil. Sadece İstanbul’daki binaların yüzde 40’ının boyanması gerekiyor’’ dedi.

15-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak 5. Uluslararası Boya, Vernik, Mürekkep ve Yardımcı Maddeler Sanayi Kongresi ve Sergisi (Boya 2004) hakkında bilgi veren Dişçioğlu, “Dünyada yılda 26 milyon ton boya üretiliyor. Türkiye 370 bin ton üretimle dünya üretiminin yaklaşık yüzde 1.5’lik bölümünü oluşturuyor. Yıllık boya tüketimi ise 4 litre. Bu, Avrupa ile karşılaştırıldığında çok düşük kalıyor” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turiste-sivali-bina-mi-gosterelim_10783.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!