Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Turiste Tapulu Kent!

Almanlara Alanya, İngilizlere Kaş... Yabancılara mülk edinme izni veren yasaya rağbet gösteren Ruslara ise 'tapulu mini villa kentler' hazırlanıyor

Radikalb>Almanlara Alanya, İngilizlere Kaş... Yabancılara mülk edinme izni veren yasaya rağbet gösteren Ruslara ise 'tapulu mini villa kentler' hazırlanıyor.

Yabancılara gayrimenkul edinme izni veren yasanın temmuz ayında düzenlenmesiyle, yasağı kalkan ülkelerin vatandaşları ev alma yarışına girdi. En yoğun talepte bulunan Ruslara, 'villa köyler' hazırlanıyor.

Turizm şirketi Öger Tour, Ruslardan gelen yoğun talepler üzerine emlak sektörüne de girdiğini açıkladı. Firmanın yönetim kurulu başkanvekili Sinan Vardar, "Antalya'da belirlediğimiz araziler üzerinde özel villalı mini şehirler yapmayı planlıyoruz. Hedef pazarımız Rusya. İki katlı villaları bulunan mini şehirler kurup bunların tapularını yabancılara vereceğiz" diye konuştu.

Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Süleyman Başkurt, yeni yasayla Rusların ev almak için yoğun talepte bulunduğunu söyledi. Almanların Alanya, İngilizlerin Kaş ve Rusların Antalya'dan ev aldıklarına dikkat çeken Başkurt, "Bugüne kadar Antalya'da 8 bin 476 yabancı uyruklu mülk edindi" dedi. Antalya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Şeref Sağlam ise yoğun talebin Antalya emlak piyasasını canlandırdığını ifade etti. Sağlam, "Meslektaşlarım, çok sayıda Rus vatandaşına Lara ve Konyaaltı bölgesinden daireler sattı" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turiste-tapulu-kent_11328.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!