Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türk Henkel’den Irak’a Yatırım

Pakistan’dan Ermenistan’a kadar birçok bölge ülkesinin merkezi konumuna gelen Türk Henkel Irak’ta inşaat malzemeleri üzerine üretime hazırlanıyor.<

Zamanb>Pakistan’dan Ermenistan’a kadar birçok bölge ülkesinin merkezi konumuna gelen Türk Henkel Irak’ta inşaat malzemeleri üzerine üretime hazırlanıyor.

Türk Henkel olarak Irak’ta inşaaat malzemeleri üzerine lokal üretime hazırlandıklarını belirten Türk Henkel Yapıştırıcılar Bölümü Genel Müdürü Cem Şenel, bunun için yaklaşık 3 milyon dolarlık yatırım öngördüklerini söyledi. İnşaat malzemelerini yerinde üretmenin doğru bir karar olacağını dile getiren Şenel, bunun için yeniden yapılanmada ciddi bir potansiyel haline gelen Irak’ta Türkiye üzerinden yatırım yapmaya karar verdiklerini belirtti. Şenel, Irak’la ilgili çalışmalar devam ederken İran’da da 8 kişilik bir ekiple yer aldıklarını dile getirdi. Henkel’in Türkiye’de bütün dünyada olduğu gibi deterjan-temizlik, kozmetik, teknoloji ve yapıştırıcılar gibi 4 ana faaliyet alanında da yer aldığını belirten Şenel, Türk Henkel’in satışlarının yüzde 70’ini yerli üretimin oluşturduğunu ve 350 milyon Euro ciro hedeflediklerini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-henkelden-iraka-yatirim_6493.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!