Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türk Yatırımcılara Akdeniz Havzasında Yatırım Olanağı

İzmir İtalyan Ticaret Odası, Akdeniz havzasındaki su, enerji ve nakliye alanındaki projeleri Türk sanayicilerine açıyor. Akdeniz'e kıyısı olan

Dünyab>İzmir İtalyan Ticaret Odası, Akdeniz havzasındaki su, enerji ve nakliye alanındaki projeleri Türk sanayicilerine açıyor.
Akdeniz'e kıyısı olan ülkelerde faaliyet gösteren İtalyan Ticaret Odaları, 13-14 Ekim 2003 tarihinde Tunus'da 4. Akdeniz Teknoloji Transferi Kongresi'nde Avrupa ve Akdeniz bölgelerinde su (arıtım, dağıtım, araştırma), enerji (jeotermik ve güneş enerjisi) ve lojistik-nakliye (bilgi ağı, terminallar ve limanların işletimi) alanlarındaki projeleri ve proje sahiplerini bir araya getirecek. İzmir, Marsilya, Tunus, Barselona, Casablanca İtalyan Ticaret Odaları'nın ortaklaşa yürüttüğü kongrede Avrupa ve Akdeniz bölgesindeki ortak projeler ele alınacak. Kongreye 200'ün üzerinde firmanın katılması bekleniyor.

İzmir İtalyan Ticaret Odası Genel Sekreteri Ece Aldoğan, su, enerji ve nakliye-lojistik sektöründe faaliyet gösteren Türk firmalarının kongreye davetli olduğunu söyledi. Amaçlarının Akdeniz havzasındaki firmaları bir araya getirerek yeni projeler üretmelerini sağlamak olduğunu dile getiren Aldoğan, Kongre'ye katılacak üç firmanın masraflarını da kendilerinin üstleneceğini açıkladı. Aldoğan, "Tunus'da büyük projeler gündeme gelecek. Yeni işbirlikleri doğacak. Daha önceki yıllarda olduğu gibi, projeye bu yıl da yerel kurumlar, İtalyan kurumları, Akdeniz üniversiteleri katılacak. Seminerler sırasında araştırma ve geliştirme dünyası ile iş dünyası bir araya gelecek ve Akdeniz havzasındaki küçük ve orta ölçekli işletmelerin dünya pazarındaki rekabet güçlerini arttırmaları amacıyla somut projeler tartışılacak" dedi.

Aldoğan, kongreye Cezayir, Fas, Fransa, İtalya, İsrail, Lübnan, Tunus, Türkiye ve Yunanistan'dan firmaların ve kuruluşların katılacağını da sözlerine ekledi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-yatirimcilara-akdeniz-havzasinda-yatirim-olanagi_5246.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!