Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye Gayrımenkulde Rusların Yedinci Gözdesi

DOKI adlı Rus emlak şirketinin verilerine göre yurtdışında gayrimenkul alan Ruslar'ın en çok tercih ettiği ülkeler Çek Cumhuriyeti ve Bulgaristan olurken, Türkiye yayınlanan listede yedinci sırada yer aldı.

Taraf Gazetesi
Türkiye Gayrımenkulde Rusların Yedinci Gözdesi

Enerji fiyatlarının zirve yaptığı, para birimi rublenin hızla değer kazandığı ve oluşan servetin dünyada bile büyük ilgi odağı haline geldiği dönemde Ruslar için yatırım yapmak çok büyük bir problem değildi. Fakat krizin başta Rusya olmak üzere ABD dışındaki dev ekonomileri de vurmaya başlaması, petrol fiyatlarında gerçekleşen düşüş ve yeni servet birikiminin oluşmaması önce Rus ekonomisinde büyük bir güven bunalımına neden oldu. Ardından Rusya'da elinde nakit olanların yatırım tercihleri de hızla değişmeye başladı. Hisse senedi piyasası defalarca aşırı düşüşler nedeniyle kapanan ve istikrarsız ekonomi görüntüsüne bürünen Rusya'da yaşayan Ruslar parayı korumanın çaresini yurtdışında fiyatı dibe vuran gayrimenkule yatırmakta buldu.

DOKI adlı Rus emlak şirketinin verilerine göre yurtdışında gayrimenkul alan Ruslar'ın en çok tercih ettiği ülkeler Çek Cumhuriyeti ve Bulgaristan olurken, Türkiye yayınlanan listede yedinci sırada yer aldı. Rus haber sitesi Lenta.Ru tarafından hazırlanan habere göre ülke dışında konut alan Rus vatandaşlarının yüzde 25'i Çek Cumhuriyeti ve Bulgaristan'ı, yüzde 16'sı Kıbrıs'ı, yüzde 15'i İspanya'yı, yüzde 12'si Birleşik Arap Emirlikleri ve ABD'yi, yüzde 10'u ise Türkiye'yi tercih etti. Rusların yüde 8'i Hırvatistan ve Karadağ'da konut alırken, yüzde 7'si Mısır, yüde 3'ü Fransa ve İsviçre, yüde 25.'i İtalya, yüzde 1.5'i Portekiz tercihinde bulundu.

Çek Cumhuriyeti'nde konut alan Ruslar 48 bin dolar, Bulgaristan'da 52 bin dolar, İspanya'da 210 bin dolar, ABD'de 370 bin dolar ödedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-gayrimenkulde-ruslarin-yedinci-gozdesi_66158.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!