Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye' nin En Büyük Parkı Ağustos' ta Açılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, piknik alanları, spor ve kültürel tesisler ve çocuklar için “Masal Adası” ile yeşilin tüm renklerini Yunus Göleti’nde

Ankara Büyükşehir Belediyesi
1 Türkiye' nin En Büyük Parkı Ağustos' ta Açılıyor

b>Ankara Büyükşehir Belediyesi, piknik alanları, spor ve kültürel tesisler ve çocuklar için “Masal Adası” ile yeşilin tüm renklerini Yunus Göleti’nde birleştiriyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı tarafından yaptırılan Yunus Göleti Ağustos ayında açılıyor.Sincan ve Eryamanlıların yeşil alan ve göl ihtiyacını karşılayacak olan Yunus Göleti aynı zamanda Türkiye’nin en büyük parkı olacak.

Sincan Fatih semti yanında bulunan 1 milyon 200 bin metrekare alana yapılan proje ile piknik alanları, spor ve kültürel alanlar ile yeşilin tüm renklerinin bezendiği bir doku oluşturuldu. Gençlik Parkı’nın 4 katı ve Altınpark’ın 2 katı büyüklüğündeki bu alan, yeşil alan olarak Başkent’e kazandırılıyor.
Altınpark’ın mimarı Ömer Tokcan tarafından projelendirilen Yunus Göleti, Ankaralıların ihtiyaç duyduğu büyük bir kentsel park özelliği taşıyor. Her yaştan ve sosyal kesimden kentli insanın doğa ile bütünleşeceği, büyük çoğunlukla açık, kapalı ve yarı açık mekanlar zinciri içinde tasarlanan proje içerisinde dinlenme, eğlence, sportif ve kültürel faaliyet alanları yeralıyor.

--- ÇOCUKLARA“ MASAL ADASI” ---
Projenin yaklaşık olarak 650 bin metrekaresi yeşil alan, 329 bin metrekaresi yol ve meydan, 41 bin metrekaresi otopark alanı, 67 bin metrekaresi yapı alanı, 100 bin metrekaresi su alanları ve 30 bin metrekaresi Masal Adası olarak planlandı.2 Etabı da bitme aşamasına gelen Yunus Göleti’nin 1. Etabında; 2 bin 800 metrekare alan içersinde bulunan 550 kişilik bir ana salon ve 2 küçük salondan oluşan rahat ve modern nikah salonları, göl ve 5 bin kişilik yarı açık göl anfisi, kıyı çay bahçesi, deniz ürünleri lokantası, fast food merkezleri, su depoları, toplam 14 tane giriş kulübesi, bin 700 metrelik bir kıyı şeridi ve ayrıca çocuklar için Nasrettin Hoca, Keloğlan, Red Kit, Şirinler, Gülliver, Asteriks, Taş Devri gibi masal ve çizgi kahramanlarının mekanlarında 12 çocuk sinema salonunun yeraldığı “Masal Adası” yapılıyor. Büyük bir yönetim binasının bulunduğu 2. Etapta ise 350 kişilik bir konfrans salonu, toplantı, sergi, sinema ve tiyatro salonları, suni bir göl, özürlülerin de yararlanabileceği açık ve kapalı yüzme havuzları, kır kahvesi, kafeterya, fitness center, piknik alanları, otoparklar ve geniş bir yeşil alan bulunuyor.
Başkentliler , İstanbul çıkışı Ayaş Yolu üzerinde 12. kilometre üzerinde bulunan ve çift şeritli güzel bir otoyolla gidilebilen Yunus Göleti’ne, yapımı son hızla devam eden Sincan Metrosu’nun Gölet alanında bulunan bir istasyonu sayesinde de rahatlıkla ulaşabilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-nin-en-buyuk-parki-agustos-ta-aciliyor_5038.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • oraya ben gittim süper ötesi bir yer tavsiye ederim YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!