Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye Tarihi Kentler Birliği, Sivas’ta Toplanıyor

Sivas Valisi Hasan Canpolat, Avrupa Tarihi Kentler Birliği’nin 12. üyesi olarak faaliyetlerine başlayan Türkiye Tarihi Kentler Birliği’nin, 29 Nisa

Zamanb>Sivas Valisi Hasan Canpolat, Avrupa Tarihi Kentler Birliği’nin 12. üyesi olarak faaliyetlerine başlayan Türkiye Tarihi Kentler Birliği’nin, 29 Nisan—1 Mayıs tarihleri arasında Sivas’ta toplanacağını açıkladı.

‘Kültürel Kuva—i Milliye’ hareketi olarak da tanımlanan Tarihi Kentler Birliği’nin, kültürel varlıkları ve doğayı koruma kararlılığını kanıtlamış yerel yönetimlerin başkanlarından oluştuğunun altını çizen Vali Canpolat, birliğin en yaygın iletişim yönteminin de ‘buluşma’ denilen toplantılar olduğunu ifade etti.

Buluşmaların her seferinde farklı bir coğrafyada gerçekleştirildiğini kaydeden Canpolat, yapılacak olan Tarihi Kentler Birliği Sivas Buluşması’nın doğal ve kültürel zenginliklerin korunması açısından son derece önemli olduğunu vurguladı. Canpolat, bu toplantı aracılığıyla ev sahibi olarak Sivas’ın sorunlarının birinci elden gün ışığına çıkarılacağını ve çözümü yoluna gidileceğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-tarihi-kentler-birligi-sivasta-toplaniyor_11334.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!