Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye ve BAE Arasındaki Anlaşma Resmi Gazetede Yayımlandı

Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında imzalanan 'Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunmasına İlişkin Anlaşma', Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, her bir taraf, kendi ülkesindeki yatırımları ve bunlarla ilgili faaliyetleri, ''herhangi bir üçüncü ülkenin yatırımcılarının yatırımlarına benzer durumda

yapi.com.tr / AA
Türkiye ve BAE Arasındaki Anlaşma Resmi Gazetede Yayımlandı

Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında imzalanan 'Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunmasına İlişkin Anlaşma' Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, her bir taraf, kendi ülkesindeki yatırımları ve bunlarla ilgili faaliyetleri, 'herhangi bir üçüncü ülkenin yatırımcılarının yatırımlarına benzer durumda uygulanandan daha az elverişli olmayan koşullarda' ilgili yasaları ve diğer mevzuata uygun olarak teşvik edecek ve izin verecek.
    
Tarafların ülkelerine yabancıların girmesi, kalması ve istihdam edilmesi ile ilgili yasaları ve mevzuatına uygun olarak her iki ülke vatandaşlarının bir yatırımın kurulması, geliştirilmesi, idare edilmesi veya işletilmesiyle ilgili danışmanlık maksadıyla, diğer tarafın ülkesine girmelerine ve ikamet etmelerine izin verilecek. Diğer taraf yatırımcı şirketlerin, kendi seçtikleri idari ve teknik personeli, milliyetleri ne olursa olsun istihdam etmelerine izin verilecek. Bu maddenin hükümlerinin, taraflardan herhangi birinin yapmış olduğu aşağıda belirtilen türdeki anlaşmalarla ilgili olarak etkisi bulunmayacak.
    
Yatırımlar, kamu yararı amacıyla kanuna uygun olarak, 'ayrımcı olmayan, zamanında, yeterli ve etkin tazminat ödeyerek yapılan işlemler dışında' devletleştirilmeyecek, kamulaştırılmayacak, dondurulmayacak, engellenmeyecek veya el konmayacak. Yatırımlar, doğrudan ya da dolaylı olarak kamulaştırma benzeri etkiler yaratan uygulamalara tabi tutulmayacak.

ETİKETLER: ekonomi
http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-ve-bae-arasindaki-anlasma-resmi-gazetede-yayimlandi_87853.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!