Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye’de Kentbilim Eğitimi Sempozyumu

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin 150. kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında "Türkiye’de Kentbilim Eğitimi" konulu sempozyum düzenlendi.

Hürriyet ANKARA
Türkiye’de Kentbilim Eğitimi Sempozyumu

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin 150. kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında "Türkiye’de Kentbilim Eğitimi" konulu sempozyum düzenlendi.

Ernst Reuter İskan ve Şehircilik Araştırma ve Uygulama Merkezince, Fakültenin Aziz Köklü Salonu’nda düzenlenen sempozyumun açılışında konuşan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ, Türkiye’nin tarihiyle özdeşleşmiş Siyasal Bilgiler Fakültesinin 150. yılını kutlamaktan büyük onur duyduklarını ifade etti. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde "şehircilik" dersleri veren Ernst Reuter’in hayatı hakkında bilgi veren Taluğ, çok sayıda Türkçe kitapları yayımlanan Reuter’in, şehirciliğin gelişmesine önemli katkılar sağladığını söyledi.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Celal Göle ile Ernst Reuter İskan ve Şehircilik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ayşegül Mengi de Reuter’in çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruşen Keleş de geleceğin vali ve kaymakamlarına ek ve tamamlayıcı bilgiler vermek ve toplum yararına kullanmalarını sağlamak için "iskan ve şehircilik" üzerine eğitim verdiklerini belirterek, bu eğitimin şehirlerin gelişimine katkı sağlayacağını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyede-kentbilim-egitimi-sempozyumu_68664.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!