Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkkonut’un Arsalarına İlgi Büyük

Temelli’de büyüklükleri 386 ile 1,903 metrekare arasında değişen 500 arsadan 260’ı satıldı.Türkkonut Genel Başkanı Yılmaz Odabaşı, arsaların ta

NTV-MSNBC
Türkkonut’un Arsalarına İlgi Büyük

b>Temelli’de büyüklükleri 386 ile 1,903 metrekare arasında değişen 500 arsadan 260’ı satıldı.Türkkonut Genel Başkanı Yılmaz Odabaşı, arsaların tamamının pazartesiye kadar satılmasını beklediklerini söyledi.

Odabaşı, yaptığı açıklamada, Temelli mevkiinde bulunan ve büyüklükleri 386 ile 1,903 metrekare arasında değişen 500 adet müstakil tapulu ve imarlı villa arsasının satışına, Salı günü gazetelere verilen ilanlarla başlandığını bildirdi.
Odabaşı, şu ana kadar bunlardan 260’ının satıldığını, Pazartesi gününe kadar da tamamının satılmasını beklediklerini söyledi.
Alınan bilgiye göre, söz konusu 500 konutluk villa arsası satışı, Türkkonut’un Temelli mevkindeki 5,000 konutluk uydukent projesinin bir parçasını oluşturuyor. Geri kalan 4 bin 500 konutluk alanın bin konutluk kısmı çok katlı, geri kalan 3 bin 500 konutluk alan ise villa arsası olarak birliklere, kooperatiflere, vakıflara, sendikalara ve esnaf kuruluşlarına metrekaresi 17-18 milyon liradan satılıyor.
Türkkonut Başkanı Odabaşı, ilgi gören villa arsaları satışını değerlendirirken, vatandaşlara ilk defa “müstakil tapu, müstakil arsa ve müstakil proje” sunduklarını vurguladı.
Odabaşı bu yolu seçme nedenlerini ise bazı vatandaşların “kendi evlerini kendilerinin yapma yönündeki istekleri ve kooperatif aylıklarını ödeme imkanlarının bulunmaması” olarak özetledi.
Bu proje için 500 kişilik bir yer ayırdıklarını belirten Odabaşı, alıcıların arsa ile birlikte kendilerince hazırlattırılan 8 tip projeden birini seçtiklerini, seçtikleri projenin dışında her hangi bir uygulama yapmayacaklarına dair de taahhütname verdiklerini söyledi.
Vatandaşların seçtikleri proje dışında bir projeyle ev yapma şansı bulunmadığını belirten Odabaşı, “Arsa sahiplerinden hem seçtikleri projeye sadık kalacakları yönünde taahhütname alınıyor hem de inşaat ruhsatını o proje dışında alma şansları yok” dedi.
Söz konusu 8 tip projenin tek kat, bir buçuk kat ve iki kattan oluştuğuna işaret eden Odabaşı, villaların proje genişliğinin ise 200 metrekare ile 280 metrekare arasında değiştiğini ifade etti.
Arsa satışlarının Salı günü 11 gazeteye verdikleri ilanlarla başladığını hatırlatan Odabaşı, şuana kadar 260 arsanın alıcısını bulduğunu, Pazartesiye kadar da tamamının satılmasını beklediklerini bildirdi. Odabaşı, devamla şöyle konuştu, “Şu anda 260 vatandaş, parasını bankaya yatırmış. Tahsis belgelerini verdikten sonra, vatandaşlardan görevlendirdiğimiz personelimiz adına vekaletname ve tapu için gerekli belgeleri alıyoruz. Personelimiz kişi adına işlemleri yürütüyor, vatandaşa telefon edip tapunu ve projeni al diyoruz. Yani vatandaşı tapuya bile göndermiyoruz.”
Arsaların metrekaresinin ortalama 17-18 milyon liradan satıldığını belirten Odabaşı, vatandaşlara üçte biri peşin ya da yarısı peşin, geri kalanı 8 ay yüzde 5.4 vade farkıyla ödeme imkanı sunduklarını söyledi.
Villa projelerinin Avrupa standartlarına göre hazırlandığını Türkiye’de böyle bir proje daha olduğuna inanmadığını ifade eden Odabaşı, “Bu Ankara’nın son şansı. Buradaki yol konforu Ankara’daki hiç bir güzergahta yok” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkkonutun-arsalarina-ilgi-buyuk_5703.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!