Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkler Çevre için Fedakârlığa Hazır

Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 21 ülkeden, yaklaşık 22 bin kişi arasında yapılan araştırmada çoğunluk, "Küresel ısınmanın azalması için pek çok kişisel fedakârlık yaparım" dedi.

Milliyet Gazetesi
Türkler Çevre için Fedakârlığa Hazır

BC'nin, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 21 ülkeden yaklaşık 22 bin kişi arasında yaptığı araştırma, katılımcıların çoğunun "küresel ısınmaya karşı bireysel fedakârlıklar yapmaya hazır" olduğunu ortaya koydu.

Ankete katılan 5 kişiden 4'ü, küresel ısınmaya karşı yaşam biçimini değiştirmeye hazırlandığını belirtirken, 4'te 3'ü paranın yeni enerji kaynakları bulunması için yapılacak araştırmalarda kullanılması koşuluyla enerji vergilerinin artırılmasını desteklediğini kaydetti. Toplam katılımcıların yüzde 22'si, bu soruya "kesinlikle gerekli" yanıtını verdi. Bireylerin, küresel ısınmaya neden olan gazların miktarını azaltmak için yaşam biçimlerini değiştirmeleri gerektiğini düşünen Türk katılımcıların oranı yüzde 77 olarak belirlendi.

'Benzin fiyatı artsın'
Küresel ısınmaya en çok neden olan enerji fiyatına zam yapılması gerektiği fikrine Türklerin yüzde 41'i evet, yüzde 44'ü hayır yanıtını verdi. Avrupa ve ABD'de, katılımcıların çoğu benzin fiyatlarının artması gerektiği yönünde görüş bildirdi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/turkler-cevre-icin-fedakarliga-hazir_57277.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!