Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TURYAP, TMSF'nin 158 Adet Gayrimenkulünü Açık Artırma ile Satacak

TURYAP, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun, 18 ildeki 158 adet taşınmazını toplam 80 trilyon liranın üzerinde muhammen bedelle 10 Haziran günü açık

Dünyab>TURYAP, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun, 18 ildeki 158 adet taşınmazını toplam 80 trilyon liranın üzerinde muhammen bedelle 10 Haziran günü açık teklif alma yolu ile satacak.
Satışa sunulan gayrimenkullerin fiyatları 900 milyon lira ile 5.5 trilyon lira arasında değişirken, İstanbul'daki dairelerin fiyatları 7.5 milyar liradan başlıyor.
10 Haziran’da TMSF’nin 158 adet gayrimenkulü 80 trilyonun üzerinde muhammen (başlangıç) bedelle satışa çıkacak. İstanbul’dan 80 ve diğer 18 ilden 78 adet gayrimenkulün satışa sunulacağı müzayede saat 10.30’da başlayacak.

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Konya, Kocaeli, Aydın, Muğla, Rize, Samsun, Denizli, Gaziantep, Kütahya, Manisa, Sakarya, Afyon ve Hatay’daki gayrimenkuller için TURYAP’ın bu illerdeki temsilciliklerinde özel seans odaları kurulacak. Bu sayede alıcılar, diledikleri takdirde İstanbul’daki müzayede salonuna gelmeksizin, bulundukları illerden canlı olarak müzayedeye katılabilecekler.

15 arsa, 30 işyeri ve 59 konuttan oluşan ve muhammen bedelleri 400 milyar TL’nin altındaki ilk etap satış için alıcılar 5 milyar TL tutarında geçici teminat bedeli yatıracaklar. 13.30’dan itibaren ise muhammen bedelleri 400 milyar TL’nin üzerindeki 54 adet gayrimenkulün satışına geçilecek; bunlar için de 10 milyar TL tutarında geçici teminat bedeli yatırılacak.

İstanbul'da 7.5 milyar liraya daire var

Satışa sunulan gayrimenkuller arasında en ucuzu 900 milyon lira ile Konya Meram'da satışa sunulan 17 bin metrekarelik tarla olurken, en pahalı taşınmaz 5.5 trilyon lira ile İzmir Konak'taki eski Merkez Bankası oldu. Öte yandan İstanbul'da en ucuz gayrimenkul 7.5 milyar lira ile Beylikdüzü'nde bulunurken, en pahalısı 2.7 trilyon lira ile Beyoğlu'ndaki eski Demirbank binası olarak belirlendi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turyap-tmsfnin-158-adet-gayrimenkulunu-acik-artirma-ile-satacak_4444.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!